پنانگ

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف


اقامتگاههای ساحلی دوست داشتنی , فرهنگهایی مسحور کننده از دنیای قدیم و مملو از رنگ, پنانگ را بسیار افسونگر ساخته است.اینجا جزیره ای بهشتی سرشار از گل و شکوفه است که به حق به مروارید شرق مشهور شده است.


پنانگ یکی از مشهورترین تفریحگاههای اقامتی مالزی است.این ایالت شامل جزیره پنانگ و باریکه ای از سرزمی اصلی است. مرکز آن جرج تاون است که یکی از شهرهای عمده مجذوب کننده با بناهای تاریخی و سوابق فرهنگی است.خط ساحلی شمالی پنانگ با گستره ای از شنهای ظلایی و آبهای پر تلالو مکان شناخته شده ای برای خارجیان و دیدارکنندگان محلی است.
از هیجانهای قایق سواری در قایق های موزی شکل و جت اسکی و یا پاراسیلینگ(کایت با کشش قایق) لذت ببرید.
هنگام شب و غروب خورشید در مرکز منطقه باتوفرینیقی در شمال جزیره پنانگ از بازارهای روباز و اغوا کننده آن با انواع اجناس کادویی تا دریایی لذت ببرید.
نانجونگ بونگاه اقامتگاه ساحلی مطلوب دیگری در پنانگ است.اقامتگاههای لوکس بسیاری در اینجا تعطیلات ساحلی آرامش بخی را ارائه می نماید.جذابیت عمده این بخش ناشی از خلیج ها و پناهگاههای ساحلی بسیار دنج آن استکه دارای صخره های عظیم و تخته سنگهای غول پیکر می باشد.
در منتهی الیه جاده ساحلی شمال غربی تلوک باهانگ واقع شده است. در ساحل پر منظره آن یک هتل لوکس منحصر به فرد ارامش اغواکننده ای رابرای آنان که خلوت کردن با خود را ترجیح می دهند به ارمغان می آورد.در نزدیکی آن یک باغ با گیاهان استوایی با مجموعه ای بیش از 500 گونه گیاهی از کشور مالزی و سایر نقاط دنیا در انتظار شماست.در این مکان دره ای با وسعت 8 هکتار واقع است که به عنوان بزرگترین ویترین نمایش انواع گیاهان استوایی و ادویه های منطقه مشهور است.
در منتهی الیه غرب از طرف تلوک باهانگ سواحل بسیاری وجود دارد که در کنار مسیرهای پر درختی آرمیده اند.سواحل طبیعی و دست نخورده در پارک ملی پنانگ یک گردش عالی را در میان چشم اندازی پر تنوع از گل و گیاه و حیوانات جزیره میسر می سازد.
ساحل میمون یک نقطه دنج در شمال غربی جزیره است که برای گذراندن یک پیک نیک در زیر درختان کاسوانیاس ایده آل است.


کمیدوتر ساحا کراچوت محیطی دست نخورده و مناظری مطلوب عکاسان را عرضه می دارد.در زمینهای آن طرف تر دریاچه ای بسیار ممتاز با آبی دو گانه صاف و تازه از یک سو و آب دریا  از سوی دیگر به جذابیت محیط می افزاید.همه این سواحل با قایق یا به صورت پیاده روی و گردش از طریق تلو باهانگ قابل دسترسی است.علاوه بر این از قایقهای عمومی با قایقهای خصوصی می توان استفاده کرد.
پس از تجربه کردن افسونگری های پنانگ می توانید با گردشی در شهر به طور اجمالی به گذشته خاطره انگیز شهر نظری کنید.اسپلانید در جرج تاون محلی دلپذیر در کنار اسکله دریا برای گردشهای شبانه است.یکی از مناطق تاریخی مهم در اینجا فورت کانوالیس است که به وسیله کاپیتان فرنسیس لایت در اوایل قرن نوزدهم بنا گردید.عرضه غذاهای آماده توسط دست فروشان در طول خیابان گورنی درایو معمول است این خیابان پاتوق عمومی گردشگران است.

خیابانهای لیتل ایندیا و کمبل با مجموعه ای بی پایان از اشیاء قدیمی,هدایا و عتیقه جات بازدیدکنندگان را دلشاد می کنند.
راه دسترسی
جزیره پنانگ از طریق پل پنانگ قابل دسترسی است.

از طریق هوا
خط هوایی مالزی سرویسهای پروازی مستقیم و روزانه منظمی بین کوالالامپور و پنانگ دارد.خط هوایی آسیا نیز از کوالالامپور و بانکوک به پنانگ پرواز می کند.

از طریق راه آهن
راه آهن مالزی سرویسهای خود را از کوالالامپور, الور استار و پادانگ بیسار به باترورث و همچنین از هادیا و بانکوک در تایلند به باترورث ارائه می دهد.

لنکاوی
لنکاوی سرزمینی است که به خاطر سواحل آب گرم,آسمان آبی روشن و شگفتی های طبیعی اش شهرت یافته است.

لنکاوی بزرگترین جزیره از مجمع الجزایری است که اندکی دور از ساحل در ایالت قدح در شمال دور شبه جزیره مالزی قرار گرفته است.این جزیره در میان 99 جزیره مجمع الجزایر همچون گوهری می درخشد.لنکاوی مقصدی برای گذراندن تعطیلات متنوع با امکانات و زیرسازی در سطح جهانی است.این جزیره دارای یک فرودگاه بین المللی ,راههای عالی,تفرجگاههای با شکوه,هتلهای اقتصادی بسیار لوکس است.
گردشگرانی که از طریق دریا وارد این جزیره می شوند در اسکله شهر بزرگ کوا پیاده می شوند.یک مجسمه عقاب بارز و بزرگ در میدان پر رفت و آمد عقاب وجود دارد که از درو به هنگام رسیدن به جزیره قابل مشاهده است.بر طبق فرهنگ مردم محلی,  لنکاوی اسمش را از عقاب یا هلانگ گرفته است.
در خط ساحلی غربی لنکاوی کناره های داتایی , خلیج بورائو و خلیج تنگا  قرار دارد.کسانی که تمایل دارند روزشان را در خلیج بورائو بگذرانند می توانند از سوارکاری با اسب لذت ببرند.دیدار کنندگان از ساحل تنگا نیز می توانند قایقی اجاره کنند و در جزیره به گشت و گذار بپردازند.از سوی دیگر می توان به پارک بندری تلاگا رفت و از اقامتگاه دریایی با امکانات وسیع در ساحل کوک بهره مند شد.ساحل سنانگ که فقط 3 کیلومتر با فرودگاه بین المللی لنکاوی فاصله دارد.ساحلی است که از نظر امکانات اقامتی دارای چندین هتل لوکس و دهها کلبه ییلاقی با قیمت مناسب و اقتصادی با رستورانهای خوب است.
پارک دریایی پایار در فاصله 19 مایل دریایی در جنوب لنکاوی واقع شده است.به این پارک بروید و از امکانات غواصی عمیق و سطحی آن لذت ببرید.جزایر سگانتی , کاکا , و لمبو جزایر دیگری هستند که پارک دریایی در آنها ساخته شده است.برای کسانی که از رفتن به دریا ابا دارند می توانند در قایقی که ته آن شیشه ای است قرار بگیرند و به تماشای دنیای زیر آب بپردازند.
در این جزیره بزرگترین آکواریوم کشور مالزی برای عموم وجود دارد  که در آن موجوداتی مانند ماهی های پهن برقی , کوسه ها , مارماهی ها , لاک پشت های سبز همراه با ماهیهای عجیب و غریب و گیاهان دریایی را می توانید مشاهده کنید.
افرادی که مایل باشند فرصت را مغتنم بدانند و از یک ماساژ مطلوب برای داشتن اعصابی راحت و آرام و نیز شادابی پنهان جنگلهای استوایی بهره مند شوند می توانند سری به چشمه های آب معدنی بزنند.راه دسترسی
از طریق جاده
دیدار کنندگان از طریق جاده بایستی از کوالا قدح یا پرلیس کوالا که نقاط اصلی عزیمت با قایقهای مسافربری به لنکاوی است حرکت کنند.مسافرت از کوالالامپور به کوالاقدح در حدود 6 ساعت طول می کشد.
از طریق هوایی
خطوط هوایی مالزی و هواپیمایی آسیا که دارای قیمتهای اقتصادی و ارزان می باشد.خدمات هوایی مستقیمی را از فرودگاه بین المللی کوالالامپور عرضه می کند.
از طریق راه آهن
راه آهن مالزی خدمات ارزان قیمت و راحتی را از کوالالامپور تا الور استار در قدح و آران در پرلیس ارائه می کند.از این محلها می توان تاکسی گرفت و یا با اتوبوس به کوالا و کوالاپرلیس رفت و برای رفتن به لنکاوی قایقهای مسافربری سوار شد.
از طریق دریا
قایقهای مسافربری سریع السیر هر روز خدمات منظمی را از کوالاقدح و کوالاپرلیس به لنکاوی عرضه می نماید.این سفر دریایی به ترتیب در حدود1 ساعت 15 دقیقه و دیگری 45 دقیقه به طول می انجامد.از پنانگ تا لنکاوی با قایق مسافربری 2 ساعت و 30 دقیقه راه است.

 

جهت دریافت آخرین اخبار گردشگری و نرخهای ویژه لطفا به گروه ما بپیوندید

عضویت در گروه ایران گزت


 

Comments  

 
-1 #1 mansor tirandaz 1394-04-17 10:52
:-)
Quote
 

افزودن کامنت


Security code
کد جدید

 
صفحه شما : مالزی پنانگ
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست