خطا
  • XML Parsing Error at 2:32. Error 76: Mismatched tag

سنگاپور

دیدنیهای سنگاپور

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 

مراکز خرید سنگاپور
سنگاپور
نام رسمي كشور سنگاپور، جمهوري سنگاپور و نام بين‌المللي آن سينگاپور است. سنگاپور با 581 كيلومتر مربع مساحت(صدو پنجاه و هفتمين كشور جهان) در نيمكره شمالي ـ نيمكره شرقي، در جنوب شرقي آسيا در كنار تنگه سنگاپور در جنوب كشور مالزي و جزيرة سوماترا (اندونزي) واقع شده است.
براساس آخرين برآورد، جمعيت سنگاپور 2 ميليون و 363 هزار نفر (صدو سيزدهمين كشور جهان) بوده و همه مردم اين كشور شهرنشين هستند. حكومت اين كشورجمهوري است. پايتخت سنگاپور، شهرسنگاپور است ودرحال حاضر ازلحاظ درآمد سرانه اولين كشور منطقه محسوب مي‌شود.

ضمن اینکه این کشور به بهشت خرید آسیا معروف است و دارای بازارهای بسیار خوب و ارزان می باشد.


در سنگاپور هر گروه از نژادها و مذاهب, جشنهاي مخصوص به خود را دارند. تقريباً هر ماه از سال شاهد جشنها‌ومراسم با شكوهي هستيم كه همه از‌آن لذت مي‌برند.اطلاعات مهم و ضروری
رفت و آمد
اتوبوس:
ساعت کار از 6 صبح تا 12 نیمه شب هر روز
کرایه از 90/.دلار سنگاپور تا 80/1 دلار سنگاپور( کرایه دقیق را می توانید از راننده سئوال کنید)

مترو:
ساعت کار از 6 صبح تا 12 نیمه شب هر روز
کرایه از 90/.دلار سنگاپور تا 3 دلار سنگاپور
یک کارت اعتباری با نام ez-link  در تمامی دستگاه های مترو به مبلغ 15 دلار سنگاپور قابل دسترسی است این کارت در تمام اتوبوسهای عمومی قابل استفاده است.

تاکسی:
ساعت کار 24 ساعته
کرایه کوتاهترین مسیر مبلغ 80/2 تا 20/3دلار سنگاپور می باشد که شامل اولین کیلومتر است. سپس به 20/. دلار سنگاپور برای هر 385 متر افزایش می یابد (تا 10 کیلومتر) و برای هر 175 متر(بعد از 10 کیلومتر)کمپانی های مختلف تاکسی کرایه های مختلفی دریافت می کنند.
پس قبل از سوار شدن حتما سئوال کنید.

SIA Hop-on
SIA Hop-on یک اتوبوس توریستی خاص با تهویه مطبوع است که مسافرینش را به سواری اطراف شهر و گردش در Sentosa Island Resort می برد این اتوبوس به فروشگاه ها, رستورانها و فضا های فرهنگی و تفریحی سر میزند و در کنار بازارهای اصلی , هتلها و مکانهای مهم توقف می کند.همچنین به Chinatown,Littleindia و Arab Street نیز میرود.مسافرین میتوانند از اتوبوس پیاده شده و دوباره سوار شوند.در شهر اتوبوسها هر روز از ساعت 9 صبح تا 8 شب هر 30 دقیقه یکبار حرکت می کنند.
کرایه بزرگسال 12 دلار سنگاپور و کودکان 6 دلار سنگاپور
بلیط ها در کیوسکهای مربوطه به فروش می رسد.بازدیدکنندگان در SIA Singapore Holiday به صورت
رایگان و مسافرانی که با پرواز Singapore Airline یا Silk Air آمده اند برای هر سفر 3 دلار سنگاپور می پردازند.مسائل مالی

دستگاههای تبدیل کنده پول در فرودگاه Changi در بیشتر مراکز خرید جاده Orchard و محدوده های شهری دیگر یافت می شوند, و اغلب قیمت هایی هم طراز با بانکها یا ارزانتر از آنها دارند.


G.S.T مالیات بر خرید به مسافران
7% از مالیات خدمات و کالاها در سنگاپورجمع آوری می شود.به عنوان یک توریست می توانید مبلغ G.S.T را که هنگام خرید پرداخت می کنید در زمان بردن آنها به خانه پس بگیرید. بازپرداخت G.S.T
باید از طریق اداره بازرگانی سنگاپور در فرودگاه Changi قبل از ترک شما از مسیر هوائی تصدیق شود که برای مسیرهای زمینی و تورها لازم نیست. G.S.T می تواند در آژانسهای مرکزی بازپرداخت شود یا توسط برخی از فروشندگان انجام گیرد.  البته از قبل باید از فروشنده سئوال بفرمایید.

2 آژانس مرکزی استرداد وجوه : Global Refund  و Premier Tax Free
مراحل باز پرداخت G.S.T قبل از ترک کشور:
1-    در هنگام پرداخت 100 دلار سنگاپور یا بیشتر در یک فروشگاه محل Global Refund  و Premier Tax Free را جویا شوید.
2-    فرم G.S.T را قبل از ترک فرودگاه پر نمایید.
3-    فرم های خود را در کانتر رسیدگی قبل و بعد از مهاجرت در فرودگاه Changi سنگاپور تصدیق نمایید.فراموش نکنید که خریدها و رسیدهای خود را ضمیمه آن نمایید.
4-    مبلغ G.S.T  خود را به صورت نقد , کارت اعتباری یا چکهای بانکی در Global Refund  و Premier Tax Free بر اساس درخواست خود مطالبه نمایید.

مالیاتهای  دیگر
در بیشتر رستورانها 10% سرویس اضافی و 7% GST (مالیات کالا و خدمات ) پرداخت می شود.


فروشندگان خطا کار
بازدیدکنندگانی  که با قیمت های غیر استاندارد مواجه می شوند می توانند با Singapore Tourism board واقع در    Tourism Court1 جاده Orchard 227729 تماس حاصل نمایند.
ارتباطات تلفنی
-    10 دلار سنگاپور برای 3 دقیقه مکالمه با تلفن کارتی یا سکه ای
-    کارتهای تلفن در بیشتر بازارها و هتل ها فروخته می شود.
-    کارتهای اعتباری در تلفن های خاص استفاده می شوند.آب و هوا و تن پوش
لباسهای سبک , راحت و کتان بپوشید تا از نفوذ گرما جلوگیری کند. همواره یک چتر کوچک برای باران های شدید همراه خود داشته باشید. این نوع پوشاک می تواند برای تمام سال در سنگاپور مناسب باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 صفحه 1 از 2

 
صفحه شما : تور سنگاپور
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست