مراکز خرید

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 

کشور دبی به علت قرار گرفتن در منطقه آزاد تجاری و بنا به سیاستهای باز اقتصادی امیر نشینان دبی و نیز به علت دارا بودن بنادر تجاری قوی در زمینه خرید و فروش کالا و امر تجارت در سالهای نه چندان دور گذشته رشد بسیار بالائی را داشته است و به یمن همین امر و به علت وجود مارکهای بین المللی در این منطقه این کشور به یکی از بهترین مراکز خرید و فروش کالا در منطقه خلیج فارس تبدیل گردیده استو به همین منظور و به خاطر رفاه حال مسافران ایرانی در معرفی بازارهای این کشور به معرفی بعضی از مراکز خرید معروف در دبی می پردازیم اما برای کسب اطلاعات کامل و معرفی کامل بازارهای دبی و مشخصات آنها می توانید از آدرس زیر استفاده نمائید.

لطفا اینجا کلیک کنید

 

Dubai Mall

این بازار بزرگترین مرکز خرید در کشور دبی می باشد و بخشی از مجموعه بزرگ برج خلیفه دبی می باشد.

این مجموعه بزرگ شامل 1200 فروشگاه در 4 طبقه می باشد که در تاریخ 4 نوامبر 2008 در منطقه  Down town رسما افتتاح گردید.

این مرکز خرید از زمان افتتاح خود آمار بسیار زیادی از بازدیدکنندگان را به خود اختصاص داده است به طوریکه در سال 2009 - 37 میلیون بازدیدکننده یعنی 370 هزار بازدیدکننده در طول یک هفته را به خود اختصاص داده است  و این آمار در سال 2010 به 47 میلیون بازدیدکننده افزایش پیدا کرده است که می توان این افزایش آمار بازدید را نشات گرفته از کسب 4 جایزه بین المللی در زمینه های مختلف دانست.

شما علاوه بر خرید در این مجموعه فروشگاهی بزرگ که دارای انواع محصولات خانگی آرایشی بهداشتی اسباب بازی لباس کفش و سایر ملزومات می باشد می توانید از دیگر امکانات این فروشگاه بزرگ مانند :

هتل 250 اتاقه لوکس 120 رستوران متنوع از غذاهای عربی و بین المللی  22 سینما و تئاتر مراکز تفریحی کودکان و سایر امکانات تفریحی که در این مکان تعبیه گردیده است استفاده کامل را ببرید.

یکی از یزرگترین مراکز تفریحی  و دیدنی که در این مرکز خرید وجود دارد آکواریوم بزرگ دبی می باشد که در این مرکز خرید تعبیه گردیده است و در نوع خود بزرگترین آکواریوم دنیا می باشد نیز دیدن نمائید.

برای کسب اطلاعات کاملتر در مورد این آکواریوم لطفا اینجا کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مرکز بزرگ فروشگاهی از سایت این فروشگاه بازدید نمائید.

www.thedubaimall.com

بازار دبی (البرشا)

این بازار در منطقه البرشا دبی واقع گردیده است که توسط یک شرکت آمریکائی طراحی گردیده است و تا قبل از افتتاح بازار بزرگ دبی یکی از بزرگترین مراکز خرید دبی با 223000 متر مربع مساحت  بوده است.

این مر کز خرید به عنوان یکی از بزرگترین مراکز فروشگاهی دبی در سال 2010 پذیرای 31 میلیون بازدید کننده بوده است.

شما علاوه بر خرید در این مجموعه فروشگاهی بزرگ که دارای انواع محصولات خانگی آرایشی بهداشتی اسباب بازی لباس کفش و سایر ملزومات می باشد می توانید از دیگر امکانات این فروشگاه بزرگ مانند :

انواع رستورانها سینما تئاتر  مراکز تفریحی ورزشی و غیره نیز استفاده نمائید.

شما در این فروشگاه بزرگ می توانید انواع مارکها و برندهای معروف دنیا مانند   Alfred Dunhill و  Axiom Telecom

, Debenhams   , Carrefoure  , Carolina Herrera  ,Brooks Brothers ,  Borders , BCBG Max Azria

و دهها مارک معتبر دیگر را پیدا نمود  Diesel  ,D&G

این مرکز خرید همچنین در مجاورت پیست اسکی دبی می باشد

 

میدان عبد الناصر( بنی یاس)
این میدان در واقع مرکز شهر دبی می باشد. یک ساختمان در ضلع غربی این میدان قرار دارد که اطلاعات مورد نیاز مسافران و توریست ها را در اختیار شان قرار می دهد.اين منطقه معروفترين ناحيه شهر نزد مسافران ايراني می باشد. دراطراف اين ميدان، فروشگاه های عرضه کننده لوازم الکترونيکی، صوتی تصويری و موبايل را به وفور مشاهده می نماييد. چندين فروشگاه معروف ايرانی نيز در نزديکی اين ميدان قرار دارند. برج ديره که بورس فروش فرش ايرانی می باشد نيز در ضلع جنوبی اين ميدان قراردارد. در فاصله کمی از اين ميدان به مرکز خريد تويين تاورز میرسيم که بدليل قرار گرفتن دو رستوران معروف ايرانی در آن، مرکزرفت و آمد مسافران ايرانی می باشد. با حرکت به طرف شرق اين ميدان به خيابان سبخه می رسيم که نقطه شروع بازار مرشد می باشد.


Burjuman Centre
بزودی اين مرکز وسعتی برابر با چهار برابر وسعت کنونی پيدا خواهد نمود. در طرح توسعه، ساخت مرکز اداری، سالن کنفرانس، مجموعه ای از آپارتمان ها، سالن تاتر، باشگاه بدن سازی و مجموعه ای از سالن
های سينما در نظر گرفته شده است. ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 4 بعد ازظهر تا 10 شب
اين مرکز زيبا در سه طبقه با زيربنايی حدود 92 هزار متر مربع بنا شده است و بيش از 19 فروشگاه را در خود جای داده است. طبقه همکف اختصاص به پارکينگ اتومبيل ها دارد و طبقات اول و دوم آن مملو از فروشگاه های مختلف می باشد. شما بسياری از مارک های معروف جهان را در اين مرکز مشاهده خواهيد کرد. مجموعه کاملی از فروشگاه های عرضه کننده لباس، لوازم الکترونيکی، دکوراسيون و غيره در اين مرکز وجود دارند. بخشی تحت عنوان Fun City برای بازی کودکان درنظر گرفته شده است. رستوران ها و بخش عرضه کننده غذاهای Fastfood نيز از بخش های پرطرفدار اين مرکز می باشد. در حال حاضر،
طرح توسعه اين مرکز در حال انجام می باشد. بزودی اين مرکز وسعتی برابر با چهار برابر وسعت کنونی پيدا خواهد نمود. در طرح توسعه،ساخت مرکز اداری، سالن کنفرانس، مجموعه ای از آپارتمان ها، سالن
تاتر، باشگاه بدن سازی و مجموعه ای از سالن های سينما در نظرگرفته شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از سایت این فروشگاه بازدید نمائید.

www.burjuman.com

 

City Centre
شعبه بسيار وسيع هايپرمارکت کارفور ، فروشگاه بزرگ ايکيا (اسباب و اثاثيه منزل)، 11 سالن سينمای ساين استار و بخش بازی کودکان به نام سرزمين جادويی ( Magic Planet ) از جمله شاخص ترين و بزرگترين بخش های اين مرکز می باشند.
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 2 بعد ازظهر تا 10 شب
آدرس: خيابان القرهود، مقابل باشگاه گلف خور
اين مرکز با زير بنايی حدود370 هزار متر مربع و با بيش از 300فروشگاه و 13رستوران و کافی شاپ از بزرگترين و اصلی ترين مرکزخريد در دبی و خاورميانه می باشد. بخش فروشگاهی اين مرکز در سه طبقه ساخته شده است. بخش اعظمی از طبقه همکف اختصاص به پارکينگ اتومبيل ها دارد. قسمت ديگری ازهمين طبقه نيز، به فروشگاه های عرصه کننده لوازم الکترونيکی اختصاص يافته است. ساير فروشگاه های اين مرکز در طبقات اول و دوم قرار دارند. البته برخی از فروشگاه های بزرگ اين مرکز بدليل وسعت بيشتر، در دو بخش متصل به هم در هردو طبقه فعال می باشند. شعبه بسيار وسيع هايپرمارکت کارفور و فروشگاه بزرگ ايکيا (اسباب و اثاثيه منزل) و 11 سالن سينمای ساين استار از جمله شاخص ترين و بزرگترين بخش های اين مرکز می باشند.سرزمين جادويی ( Magic Planet ) نيز با داشتن انواع وسايل بازی از جمله جديدترين بازيهای ويدئويی و کامپيوتری از قسمت های جذاب اين مرکز برای کودکان و نوجوانان و البته بزرگسالان می باشد. درکنار اين قسمت، بخش بزرگ عرضه غذاهای Fast food قرار دارد که درفضايی زيبا بصورت يک ميدان بزرگ، ميزبان خريداران خواهد بود.
رستورانها نيز در قسمت ديگری از اين مرکز قرار گرفته اند. درکنار ساختمان بخش فروشگاهی اين مرکز، ساختمان هتل معروف سافيتل(متعلق به همين مرکز) و ساختمان 11 طبقه اداری مرکز قراردارند. نمايشگاه اتومبيل های تويوتا و لکسوس نيز از جمله سايربخش های اين مرکز می باشند.

Mercato

این مرکز خرید در منطقه جمیرا دبی واقع شده است و به سبک بازارهای کشورهای مدیترانه ای مانند ایتالیا فرانسه و اسپانیا در دوران رنسانس ساخته شده است و دارای جذابیتهای فراوان معماری می باشد که هر بیننده ای را به خود جلب می کند.قدم زدن در این مرکز خرید شما را به دوران رنسانس اروپا هدایت می کند جائی که شما می توانید جلوه هائی از معماری اروپای قرن شانزدهم را در آن احساس کنید.

شما در این مرکز می توانید علاوه بر خرید از رستورانها یا فست فودهای این مرکز مانند KFC Bella Donna, Paul Café, Fiesta World Café و یا سایر اغذیه فروشیها نیز استفاده نمائید و روز خوبی را برای همراهان خود داشته باشید.

این مرکز خرید زیبا در سال 2002  با مساحت 22900 متر مربع  و با هزینه 120 میلیون درهم ساخته شده است.

دیدار از این مرکز را به همه و حتی کسانی که قصد خرید هم ندارند،توصیه می نماییم. گردش در این مرکز خرید به مانند گردش در یک موزه ای زیبا متعلق به دوران رنسانس می باشد...
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 4 بعد ازظهر تا 10 شب
اين مرکز بسيار ديدنی توسط طراح معروف ايتاليايی "دانيل مورللی" و بر اساس معماری دوره رنسانس طراحی گرديده است. تماشای معماری خيره کننده اين مرکز، لذت خريد را دو چندان می نمايد. اين مرکز
دارای بيش از 90 فروشگاه و چندين غذاخوری و کافی شاپ می باشد.
شعبه ای از سوپرمارکت بزرگ "اسپينيز" نيز در اين مرکز قرار دارد.7 سالن سينما "سنچری سينما" نيز از بخش های ديگر اين مرکز میباشند. معمولا در تعطيلات آخر هفته، برنامه های سرگرم کننده ای برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مرکز خرید از سایت زیر بازدید نمائید.

www.mercatoshoppingmall.com


 

Ibn Battuta Mall

مرکز خرید ابن بطوطه از جمله مراکز بزرگ خرید در خیابان شیخ زاید دبی و در نزدیکی منطقه جبل عامل می باشد می باشد.

این مرکز خرید توسط گروه پروژه معروف به نخل در سال 2005 افتتاح گردیده است.

این مرکز خرید دارای 6 بخش یا قسمت با نامهای متفاوت می باشد که هر کدام دارای ویژگیهای معماری و تزئینات خاص آن کشور و یا ناحیه میباشد که به این بازار ارزش و اعتبار ویژه ای را داده است و بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جلب می کند این بخشها عبارتند از : China, India, Persia, Egypt, Tunisia, Andalusia

شما در این مرکز خرید علاوه بر فروشگاههای بزرگ می توانید از سایر امکانات طراحی شده در آن مانند سوپر مارکت بزرگ فرانسوی در مرکز این فروشگاه و مجهز ترین سالن تئاتر دبی 21و سالن سینما و 2 رستوران بسیار یزرگ, کافی شاپهای مختلف و نیز سایر امکانات گردشی و تفریحی نیز استفاده نمائید.

یکی از بخشهای زیبای این مرکز خرید بزرگ بخش ایران آن می باشد که با انواع تزئینات ایرانی مانند قوسهای ایرانی  کاربندیهای یزدی و سایر موئلفه های معماری ایران به بهترین شکل تزئین گردیده است .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مرکز خرید از سایت زیر بازدید نمائید.

www.IbnBattutaMall.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بخش ایرانی بازار                                                                                                                                     بخش تونسی بازار

 

Lamcy Plaza

این مرکز خرید یکی از مراکز بزرگ خرید در دبی میباشد که در سال 1997 با 37000 متر مربع فضا و 150 باب فروشگاه کوچک و بزرگ افتتاح گردیده است.

این مرکز خرید بزرگ همانند سایر مراکز خرید دبی علاوه بر ارائه فروشگاههائی در زمینه ملزومات مورد نیاز مسافران مانند لباس کفش لوازم آرایشی بهداشتی خانگی کامپیوتر و غیره سایر نیازمندیهای مسافران مانند فروشگاههای مواد غذائی سوپر مارکتها مراکز تفریحی سینما تئاتر مراکز ورزشی و غیره را نیز ارائه میکند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مرکز خرید از سایت زیر بازدید نمائید.

www.lamcyplaza.com

 

بازار طلای دبی

یکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است که سالیانه تعدادی زیادی از گردشگران از مناطق داخل و خارج امارات به سویش می‌شتابند. بازارها در دو سوی خور (دبی) از جمله جاذبه‌های شهر محسوب می‌شوند این بازارها نه تنها به خاطر خرید و فروش و تجارت، بلکه به خاطر بازدید گردشگران از آنها، از رونق خاصی برخوردارند. بازار طلا در منطقه الرأس در بر دیره واقع شده‌است. در گذرهای پهن تر «بازار طَلا»، فروشگاه‌هایی را مشاهده می‌کنید که ویترین‌های خود را با انبوهی از گردنبند، انگشتر، النگو، گوشواره و سنجاق سینه پر کرده‌اند.

در هنگام غروب، این بازار بسیار پررونق و شلوغ می‌باشد. قیمت طلا نیز نسبت به بسیاری از نقاط دنیا پایین تر می‌باشد. در خیابانهای باریک دیگری، گردشگران فروشگاه‌هایی را که نارگیل و قهوه می‌فروشند و در کنار آنها نیز بساط فروش چای دیده می‌شود. تعدادی نانوایی نیز با تنورهای قدیمی در این بازار به پخت نان مشغولند. فروشگاه‌های کوچک پارچه فروشی نیز به فروش چادر بسیار زیبا با حاشیه‌های تزئین داده شده، شلوارهای گلدوزی شده و لباس‌های بلند عربی مشغولند. بازار طلا یکی از قدیمی‌ترین بازارهای دبی است بعد از بازار بازار بزرگ دبی (اَلسُوق اَلکَبیر)، که در منطقهٔ بر دبی ودر کنار خور واقع شده‌است.

 

 

 

لیست کامل مراکز خرید دبی و مشخصات آنهالطفا کلیک کنید

بازدید کننده گرامی شما نیز اگر در مسافرت به دبی از مراکز خرید معتبر و ارزان این کشور بازدیدی داشته اید می توانید این اطلاعات را با سایر دوستان در میان بگذارید تا با نام خودتان در این بخش منظور گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments  

 
+4 #3 طیبه 1392-06-15 15:05
من میخوام برم دوبی جنس عمده بدلیجات بیارم .باید برم بازار مرشد . میخوام ارزون باشه . از بازار ایران هم ارزان تر . جنس هم چینی باشه
Quote
 
 
-6 #2 مجید علی زاده 1391-08-29 06:16
هیف از پولی که برای تفریح بخواد توی دبی خرج بشه
جای دیدنی که نداره اگه هم بخوای خوش بگذرونی باید2سال حقوق ماهیانتو جمع کنی تا 3 روز خوش بگذرونی والا کیش از اونجا بنظر من بهتره
عربای بی خاصیت برای ما آدم شدن
Quote
 
 
-2 #1 shahriar 1390-02-26 10:41
lمر30 8) :-* :P
Quote
 

افزودن کامنت


Security code
کد جدید

 
صفحه شما : دبی دیدنیهای دبی مراکز خرید
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست