بدروم

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
حیات شب در Bodrum با تاریک شدن نسبی هوا و صدای موتور کشتهای کوچک توریستی که از ساحل بدروم و مناطق دیدنی آن بر می گردنند شروع و فهمیده می شود. صحنه غروب آفتاب با مناظر بکر آن در این لحظه زیبای وصف ناشدنی را به آن می بخشد که چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد. از این حیث اشخاص محلی شهر بدروم که در کنار ساحل زندگی می کنند بی شک اشخاص خوش شانسی می باشند که هر روز نظاره گر این زیبائی اند.

جاذبه های توریستی و دیدنی شهر بدروم از اکنون شروع می شود، تفرجگاه های ساحلی، رستورانها و … به همراه سواحل بدروم در شب بسیار متفاوت از حیات روز بدروم می باشد. موسیقی زنده بهمراه انواع غذاهای ملی و محلی ترکیه و دیگر نقاط دنیا و ساحل زیبای بدروم لحظاتی ناب را برای انسان و آرامش ذهنی اش به ارمغان می آورد. آمفی تئاتر معروف شهر بدروم که زیبائی بخش ساحل اژه (اگه) می باشد نیز با شروع حیات شب بدروم میزبان توریست ها و گردشگران خارجی و داخلی خواهد بود.

بعد از مشاهده آمفی تئاتر زمانیکه به سمت پائین می آئیم کودکان را مشاهده خواهیم کرد که در پارک کودک در حال بازی و تفریح می باشند. فرهنگ چای خوری مردم ترکیه بعد از ساعات کار نیز با مشاهده پدربزرگ ها و مادربزرگ های نشسته در روی پله ها و بلند های نسبتاً کم ارتفاع خانه ها و کوچه ها نیز حالت نوستالژیکی به انسان می دهد. فرهنگ کوچه در بسیاری از شهرهای توریستی ترکیه بسیار مشهور می باشد و عجین شدن فرهنگ کوچه با حیات شب بدروم نیز یکی دیگر از جاذبه های دیدنی شهر می باشد. این جنب و جوش تا ساعات پایانی شب نیز در بدروم و دیگر شهرهای توریستی ترکیه به خوبی قابل مشاهده می باشد. اگر بدنبال خرید اشیاء هدیه در شهر Bodrum می باشید بهترن زمان از اکنون شروع می شود. در شهر بدروم بیشتر مغازه های به صورت ۲۴ ساعته فعالند و در هنگام شب نیز به سبب توریستی بودن شهر کمتر مغازه ای را می توان یافت که در خود چند گردشگر را جای نداده باشد.

در بسیاری از کلوب های شبانه شهر بدروم موزیک های زنده منجمله موزیک فولکلور ترکیه و موزیک های غربی تا پاسی از شب پذیرای گردشگران می باشد. رقص های فولکولوریک ترکیه نیز با همراهی موسیقی در بسیاری از فستیوال هائی که در شهر بدروم برگزار می شود اجرا می شوند. بیشتر کلوب های شبانه شهر بدروم در هوای باز می باشد. بعد از تماشای موزیک نوبت به گردش کوچکی در شهر و محله های شهر بدروم می شود و سپس نوشیدن یک فنجان قهوه ترک آرامش بخش خواهد بود.

در بدروم در شب هنگام نیز بسیاری از قایقهای کوچک توریستی گردشگران را به تورهای شبانه در دریا می برند. بی شک در زیر نور مهتاب قایق سواری زیبائی بسیاری را در خود دارد.

بعد از حیات شب بدروم و کمی استراحت می توان پس از صرف یک صبحانه دوباره از جاذبه های بدروم دیدن کرد. اولین انتخاب کرایه یک قایق کوچک توریستی و مشاهده قارهای آبی متعدد و زیبا در بدروم می باشد. هر یک از این قارها میراث تمدن چندین هزار ساله انسانی می باشد که با نورپردازی و رسیدگی مسئولین توریسم ترکیه امروزه به مکانی زیبا مبدل گشته اند که هر روزه میزبان هزاران ترویست می باشند.

گومبه ت (Gümbet): در ۲ کیلومتری جنوبی شهر بدروم واقع شده است. اسم شهر برگرفته از آب انبارهای گنبدی شکل موجود در شهر می باشد. Gümbet یکی از بزرگترین ساحل های شهر بدروم می باشد. ساحل کم عمق بوده و ولی رفته رفته عمق ساحل افزایش می یابد. در گرمترین روزهای سال نیز باد خنک بهاری در Gümbet می وزد. در این منطقه ورزش های آبی بسیار توسعه یافته است و یکی از مراکز ورزش های آبی مانند پارک آبی، سرسره آبی، قایق های بادی و … می باشد. حیات در شهر Gümbet به صورت ۲۴ ساعته می باشد و در هر ساعتی از شب صدای موسیقی و رفت آمد و گفتگوی انسان ها از کوچه ها و قهوه خانه های شهر به گوش می رسد.

آدابوغازی (Adaboğazı): در غرب Gümbet روستاهای کوچک و بکر طبیعی بهمراه پارک های حیات وحش طبیعی با آب های روان بهم متصل شده و زیبائی چشم نوازی را به منطقه داده است. مردم محلی به این نقطه به سبب زیبائهای بکرش آکواریوم می گویند. تنها راه ارتباطی آکواریوم فقط قایق های کوچک گردشگری می باشد. با اینکه عمق آب در این منطقه بیش از ۲۰ متر می باشد ولی به سبب زلالی آب با چشم غیر مسلح نیز تا چند متر زیر آب را براحتی می توان دید.

ساحل Bitez: نام Bitez در زبان یونانی به معنای باغ و باغچه می باشد و در بسیاری از ترانه های قدیم ترکیه که به تورکو معروف می باشند تکرار شده است. در ۸-۱۰ کیلومتری بدروم واقع شده است. بیتئز ما بین گومبه ت و آدا بورنو واقع شده است. منطقه بیتئز در کنار ساحل و در نزدیکی مناطق سرسبز وسیعی واقع شده است. درختان زیتون یکی از نمادهای شهر Bitez می باشند. منطقه Bitez به سبب نزدیکی به شهر بدروم و طبیعت بکر و زیبا بهشتی برای دوستداران طبیعت و آرامش می باشد.

شهر Ortakent: یکی از مناطق قدیمی مسکونی شهر بدروم می باشد. به سبب جای گیری در جاده Bodrum-Turgutreis به نام اورتاکند معروف می باشد. اورتا در زبان ترکی به معنای وسط و میان می باشد. شهر Ortakent در ۱۲ کیلومتری شهر بدروم واقع شده است. مساحت اورتاکند ۲۲٫۰۰۰ کیلومتر در سال ۱۹۹۹ دارای شهرداری شده است.

ساحل Yahşı Yalı: کوههای سربه فلک کشیده و ساحل بی انتها جزء تعاریف Yahşı Yalı می باشد. یکی از زیباترین شهرهای بدروم می باشد.

روستای Kargı: از خصوصیات روستای Kargı می توان به ساحل زیبا بهمراه شن های نرم اشاره داشت. با تورهای دریائی می توان گردشی در ساحل Kargı داشت. هنگامی که هوا گرم و آفتابی می باشد سال روستا به عنوان پلاژ مورد استفاده قرار می گیرد.

روستای Balga: روستای Balga در ۱۴ کیلومتری شهر بدروم واقع شده است. یکی از دوست داشتنی ترین روستاهای بدروم می باشد. روستا دارای تاریخ بسیار بزرگی نزدیک به ۱۵ هزار سال می باشد. روستای Balga دارای زیبائهای طبیعی و توریستی بسیاری می باشد.

روستای Aspat: در نزدیکی روستای Aspat قلعه Venedik واقع شده است. تپه Aspat نیز به علت تاریخی بودن مورد توجه توریست ها و گردشگران خارجی قرار می گیرد. در سفرنامه اولیائی چلبی نیز نام این روستا موجود می باشد.

Karaincir: یکی از مهمترین ایستگاه های قایق های توریستی بوده و در ۱۶ کیلومتری بدروم واقع شده است. در Karaincir امروزه چندین هتل و رستوران شیک نیز تاسیس شده است. ساحل منطقه Karaincir بیش از ۵۰۰ متر می باشد. بسیاری از رستورانها در کنار خط ساحلی احداث شده اند.

Akyarlar: در ۲۲ کیلومتری بدروم وقع شده است. به مانند روزگار آنتیک کشتی های کوچک ما بین منطقه در حرکت می باشند. شهر Akyarlar با روندی که در تاسیس زیرساخت ورزش های آبی داشته است بزودی به یکی از مکانهای جذاب برای ورزش های آبی تبدیل خواهد شد.

قلعه Kadı: در روستای Kadıklar و در ۴ کیلومتری Turgutreis و ۲۲ کیلومتری شهر بدروم واقع شده است. روستا دارای تاریخ بسیار درخشانی می باشد. امروزه بسیاری از هتل ها و تاسیسات توریستی در خود و اطراف روستا ساخته شده است.

شهر آنتیک Gümüşlük: شهر آنتیک Gümüşlük از بقایای شهر آنتیک Myndos می باشد. بقایای آثار تاریخی بهمراه ساحل زیبا چشم نوازی خاصی به Gümüşlük بخشیده است.

روستای Karakaya: معنای نام روستا صخره های سیاه می باشد و این نام برگرفته از صخره های موجود در ساحل این روستاست. در دوره ای مردم محلی ساکن در روستا به دلایلی کوچ کرده اند سپس در دوره های بعدی زندگی دوباره در روستا جریان یافته است.

روستای Geriş: روستای Geriş با نام طبیعت بدروم شناخته می شود. خانه های قدیمی موجود در روستا برای هر گردشگری جالب می باشد.

شهر آنتیک Gölköy: در ۲۰ کیلومتری بدروم واقع شده است و در روی بقایای یک شهر تاریخی بنا نهاده شده است.

روستای Bardakçı: روستای Bardakçı در خارج از ساحل شهر بدروم واقع شده است. در زمانهای قدیم در ترکیه به فروشندگان آب بارداکچی (Bardakçı) گفته می شده است نام شهر برگرفته از این عادت می باشد. امروزه در روستای بارداکچی هتل های لوکس، پانسیونهای کوچک، رستوران و کافه های متنوع و … زینت بخش روستا شده است.

در سواحل دریای اژه هیچ نقطه ای به مانند روستای بارداکچی نقطه اتصال بین تکنولوژی، مدرنیسم و روزگار نوستالژیک نمی باشد. اگر کمی به محیط زیست، طبیعت و زیبائیهای آن علاقه دارید بدروم و روستاهای آن یکی از مناطق زیست بومی بکر دنیا می باشد.

انتخاب سفرهای نزدیک به دریا و ساحل سبب آرامش بخشی و سلامتی روح و تن انسان می شود. سفر با قایق های کوچک توریست موجود در ساحل یکی از لذت بخش ترن نقاط سفر به بدروم و روستای Bardakçı می باشد. وزش بادهای خنک موسمی بهمراه موج های دریا آهنگی بی نظیر را برای گوش انسان تداعی می کند. در دنیا سواحل بسیار متعددی توریستی و گردشگری موجود می باشد ولی چرا سواحل ترکیه و الخصوص بدروم، آنتالیا، آلانیا و … هر ساله میزبان میلیون توریست خارجی می باشد؟ سوالی هست که شاید برای هر انسانی پیش آمده باشد. شهرهای ساحلی ترکیه به مانند بدروم و آنتالیا به سبب پیدایش و زیرساختهای متعددی توریستیک و تجاری نهفته امروزه یکی از جذاب ترین نقاط گردشگری دنیا می باشد. در این سواحل در عین حال که توسعه تکنولوژی به چشم می خورد شهرهای بافت قدیمی و تاریخی خود را به بهترین وجه ممکن حفظ کرده اند و گسترش تکنولوژی و زندگی ماشینی سبب از بین رفتن بافت تاریخی و قدیمی شهر نشده بلکه همراهی هر یک از این دو زیبائی و طراوت خاصی را به شهرهای ساحلی ترکیه بخشیده است. مکانهای متعددی تاریخی و گذشته تاریخی بسیار باشکوه ترکیه نیز از دیگر علل انتخاب ترکیه و سواحل آن به عنوان شهرهای گردشگری و توریستی می باشد.

شهرهای آنتیک موجود در منطقه اژه و سواحل بدروم یکی از مناطق توریستیک و گردشگری معروف می باشد. این منطقه که در تاریخ زادگاه مدنیتها و جوامع متمدن گذشته بوده است با تاریخ و اساطیر یونان عجین شده است. اسکندر و لژیونها برای تماشای یکی از شهرهای مدرن جهان در این گوشه از زمین اقامت کرده اند. در گوشه گوشه این منطقه بقایای سزار، آنتونیو، کلوپاترا و بسیاری از نام آوران تاریخ بشریت به جای مانده است. در این وانفسای تاریخ John و Mary ملزومات لازم برای زندگی را به منطقه کوش آداسی فرستاده بودند. در همین آب ها ژنرال Nelson نیروهای ناپلئون را فراری داد.

در زمانهای گذشته در این منطقه با استفاده از راه های دریائی تجارت بین ملل ساکن منطقه بسیار گسترش یافته بود. همین مراودات تجاری سبب گسترش ارتباط بین ملل مختلف در منطقه و گسترش و متمدن شدن مردمان شده است. بناهای بی نظیر تاریخی بجای مانده از آن دوران همگی شاهدان این متدن های باشکوه می باشند.

افزودن کامنت


Security code
کد جدید

صفحه شما : تور ترکیه بدروم
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست