خیابانهای معروف برای خرید و گشت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 

 

استانبول به عنوان پایتخت حکومتهای بزرگ تاریخ و قرار گرفتن در کنار دریا همواره یکی از شاهراه های بازرگانی در طول تاریخ بوده است این ویژگی همراه با پیشرفت ترکیه در سالهای اخیر باعث بوجود آمدن مراکز خرید متنوع بسیار شیک همراه با خیابانهای بسیار شیک و متنوع در این شهر گردد که در این بخش به معرفی چند خیابان معروف این شهر می پردازیم.

 

Istiklal Caddesi

خیابان استقلال مسلما معروفترین خیابان استانبول است که در منطقه Beyoglu و منطقه اروپائی  استانبول واقع گردیده است.در گذشته این خیابان به نام Cadde-i Kebir یا خیابان بزرگ نامیده می شد که بعد از انقلاب ترکیه در سال 1923 به این نام تغییر پیدا نمود.

روزانه میلیونها نفر از مردم ترکیه برای گردش و تفریح به این بلوار زیبا آمده و از فروشگاهها سینماها رستورانها کافه ها مساجد کنیسه ها گالری های هنری مغازه ها سفارت خانه ها و سایر دیدنیهای این بلوار زیبا و قدیمی لذت می برند و این بلوار به یکی از تفرجگاههای مردم تبدیل گردیده است.

یک قطار تراموای توریستی نیز گردشگران را در یک مسیر 3 کیلومتری از میدان تقسیم تا میدان تونل هدایت می کند تا بتوانند زیبائیهای این مسیر را از داخل تراموا نیز ببینند.همچنین متروی این منطقه دومین متروی قدیمی جهان بعد از متروی لندن است که در نوع خود دیدنی می باشد و برای افرادی که نمی خواهند ترافیک میدان استقلال را نحمل کنند یا به پاهای خود فشار بیاورند یا بخواهند از معماری قرن 19 لذت ببرند گزینه بسیار خوبی است.

فروشندگان ترک در این مسیر از فروش اجناس خود در میان نام آوران بزرگ پوشاک که هر کدام دارای شعیه ای در این بلوار هستند نا امید نیستند زیرا خود شان از جمله صادر کنندگان پوشاک در سطح جهان هستند و می توانند با آنها رقابتی سخت و نزدیک را داشته باشند.ضمن اینکه مسافران می توانند در اطراف خیابان تونل از دست فروشان یا مغازه ها اجناس ارزانتر را خریداری نمایند.

شما اگر میخواهید غذاها و نوشیدنیهای ترک را نه در رستورانهای گران بلکه در رستورانهای خیابانی باقیمتی ارزان میل کنید می توانید شبها سری به این خیابان زده و از غذاهای ارائه شده توسط رستورانهای خیابانی با قیمتی ارزان استفاده کنید زیرا استانبول یکی از 10 شهر معروف دنیا از نظر رستورانهای خیابانی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد 10 شهر معروف ازنظر رستورانهای خیابانی لطفا اینجا کلیک کنید

برای کسب یک تجربه ترکی سری به meyhanes off Balik Pazari (Fish Market) یا بازار ماهی استانبول در منطقه

Nevizade Street بزنید یا اگر انرزی خود را از دست داده اید و به دنبال کسب انرژی مضاعف هستید سری به کافه های شبانه این خیابان بزنید و از انواع کافه ها رستورانها و بارهای شبانه آن همراه با انواع موسیقی غربی و سنتی  لذت کافی ببرید.

این خیابان همچنین دارای تعداد زیادی از اماکن محبوب  از جمله عبادتگاهها کلیساها ارتدکس رومی ارمنی کاتولیک و همچنین مساجد مسلمانان نیز می باشد که می تواند برآورنده نیازهای تاریخی بازدیدکنندگان نیز باشد.

 

Bahariye Street

این خیابان مخصوص پیاده روی در منطقه آسیائی استانبول و در منطقه Kadikoy یکی از مناطق معروف برای خرید در میان مردم استانبول است. این خیابان با یک انطباق از معماری گذشته مکانی بسیار مناسب برای خرید اهالی است.

فروشگاهها و بوتیکهای کوچک و فروشگاههای زنجیره ای موجود در این منطقه آن را به یک محل خرید برای طبقه متوسط و نوجوانان ترکیه کرده است. به همین دلیل این خیابان همواره در مقابل خیابان استقلالل قرار گرفته است.

این خیابان مرکز خرید واقع شده در طول خیابان Bahariye از مرکز خرید شهر یعنی Kadikoy تا Altiyol و نوار ساحلی در منطقه Moda که منطقه بسیار زیبائی را برای پیاده روی و گردش و تفریح پدید آورده است که هر بیننده ای می تواند از امکانات موجود در این خیابان مانند کافه ها رستورانها سینماها کافه ها و فروشگاهها استفاده کند و روز خوبی را سپری کند.

از جمله دیدنیهای این خیبان و منطقه گاو نر برنزی بزرگی است که در منطقه Kadikoy قرار دارد و بوسیله تراموا می توانید به این منطقه رفته و از آن بازدید نمائید. در هنگام عبور از این خیابان و برای بازدید از گاوبرنزی در سمت چپ خیابان می توانید از خیابان گلفروشها و منطقه ای که هنرمندان محلی محصولات هنری و دستی خود مانند انواع نقاشی مجسمه شیشه های رنگی جواهرات دست ساز و سایر صنایع را با قیمتهای متفاوت و کیفیتهای متفاوت خریداری نمود.

با مراجعه به خیابانهای فرعی و پشتی این خیابان می توانید از مغازه هائی که فروشندگان آن انواع لباس زیر و رو کیف های دستی زنانه و مردانه جواهرات و کفش را بر اساس مد روز خریداری کنید.

اگر از خرید و گشت و گذار در این خیابان خسته شدید نگران استراحت کردن نباشید می توانید از انواع رستورانها کافی نت ها و کافه ها برای صرف چای غذا و یا یک استراحت میان وقت استفاده کنید.

از دیگر جاذبه های دیدنی این خیابان ساختمان اپرای استانبول با ظرفیت 500 نفر است که تاریخ ساخت آن به 1924 برمیگردد و به تازگی بازسازی شده است و برنامه های موسیقی رقص باله و نیز سایر برنامه های متعددی در این محل اجرا می گردد که هوادا Galip Dede Streetران بسیاری نیز دارد.

 

Bagdat Street

خیابانی که بنظر می رسد تمامی ندارد واقع شده در بخش آسیائی استانبول و مملو از رستوران ها کافه ها فروشندگان ماشین های لوکس فروشگاههای زنجیره ای و بوتیکهای رنگارنگ کوچک و بزرگ که چشم هر بینند ه ای را به خود جلب می کند. خیابانی که در آن از معرفترین مارکهای معتبر بین المللی  تا فروشگاههای کوچک در آنشعبه دارند و آن را به یک مرکز خرید بسیار معروف در استانبول تبدیل نموده است که روزانه صدها بازدید کننده را به خود جلب می کند.

این خیابان برای قرنها پل ارتباطی قسطنطنیه و آناتولی بوده است تا اینکه در سال 1638 توسط این نام توسط سلطان عبدالحلیم دوم به این خیابان داده شد.

اگر چه این خیابان در طول سالها برای تعریض خود بارها تغییر شکا داده و بسیاری از ساختمانهای آن تخریب و از بین رفته است اما همچنان از بهترین خیابانها در استانبول با مرغوبیت ویژه و خاص است. نزدیکی به دریای مرمره و وجودامکانات خاص رفاهی و تفریحی در کسب این موقعیت ویژه برای این خیابان سهم ویژه ای داشته است.

این خیابان امروزه به محل مد غیر رسمی در استانبول تبدیل گشته است که در آن دختران با کفشهای پاشنه بلند انواع مدهای لباس را ارائه کرده یا باشگاه ماشین سواری آن محلی برای ثروتمندان است که با انواع ماشینهای گران قیمت خود به یکدیگر فخر می فروشند.ضمن اینکه این خیابان به محلی از مجموعه مارکهای داخلی ترکیه و خارجی مانند Dolce & Gabbana, Burberry, Naked, Louis Vuitton, Mango, Zara, Lacoste, NARS Cosmetics  & Vakko و چندین فروشگاه زنجیره ای معتبرتبدیل گردیده است که می تواند هر گونه ذائقه ای را ارضاء کند.

در کنار تمام این مراکز پر هیاهو انواع کافه ها رستورانها و کافی نت ها می تواند محلی آرامش بخش و به دور از هیاهو را برای شما تدارک ببینند تا ساعاتی را در این اماکن آرام به استراحت و تجدید قوا بپردازید.

 

Galip Dede Street

این خیابان از انتهای خیابان استقلال تا پائین خیابان تونل یا از ایستگاه Tram  در خیابان تونل مستقیم تا تقاطع دریا ادامه دارد این خیابان تا قبل از قرن 17 به نام شاعر صوفی بوده و محل خرید و فروش انواع ادوات موسیقی بوده است.

این محل هم اکنون نیز محل لرائه انواع موسیقی های ترکی و غیر ترکی به شکل نوار ویدئو Cd یا انواع ملزومات موسیقیائی است که به علت ارائه انواع موسیقی های مدرن سنتی محلی و غیر محلی دارای شهرت خاصی در میان مشتریان خاص خود می باشد.

Nisantasi

این خیابان یکی از با کلاس ترین خیابانهای اطراف استانبول است این خیابان محل هنرمندان برجسته روشنفکران و ادبا ی معروف ترکیه است که به مرور زمان دارای ساختمانهای ظریف تاریخی فروشگاههای متعدد کافه ها رستورانها و مراکز تفریحی متعدد دیگر است که این عوامل در کنار یکدیگر باعث شده است که این محل به یکی از خیابانهای پر رفت و آمد و معروف استانبول تبدیل گردد.

از این خیابان چهار خیابان دیگر منشعب می شوند که عبارتند از:

Rumeli Avenue / Tesvikiye Avenue /  Valikonagi Avenue /Abdi Ipekçi Avenue

خیابان Tesvikiye به عنوان مرکز مد لباسهای متعدد با مارکهای معروف بین المللی مانند Gucci , Emporio, Armani و سایر مارکهای معروف است و به عنوان یکی از مراکز خرید جلیگاه خاصی را برای خود کسب کرده است.

یکی از معروفترین خیابانهای این ناحیه به نام Abdi Ipekçi به عنوان یکی از گرانترین خیابانهای این منطقه که دارای قیمت بسیار بالائی است از شهرت خاصی برخوردار است که این خیابان را به مرکزمدهای گران قیمت و درجه یک تبدیل نموده است به طوریکه فروشگاههای این خیابان از بالا تا پائین دارای بهترین و شیک ترین دکور و مدهای جدید از لباس گرفته تا کیف کفش لباس عقد و عروسی تا شکلاتهای مد روز هستند به عبارتی هرآنچه را که مد روز می باشد در این ناحیه قابل تهیه کردن می باشد.از مارکهای معروف دیگر که در این منطقه قابل دیدن می باشد می توان به Hugo Boss, Tod's, DKNY, Louis Vuitton, Cartier, Prada, Hermes, Gucci, Armani, Ermenegildo Zegna, Chanel, Escada, Burberry, Valentino, Roberto Cavalli, and Armani اشاره کرد.

زمانی که وقت استراحت شما در این ناحیه زیبا می رسد یکی از رستورانها بارها کافه ها و غذاخوریهای شیک این ناحیه شما را به خود جلب می کند و می توانید از یک رستوران شیک همراه با غذای خوب لذت ببرید.

برای رسیدن به این خیابان می توانید از تاکسی های موجود در میدان تقسیم یا از مترو در این میدان استفاده کنید که طبعا مترو بهترین وسیله برای رسیدن به این خیابان است.

 

Besiktas Street

مخلوطی عجیب و غریب از مد اروپائی 1970 و معماری ساختاری ترکیه با یکدیگرکه حاصل آن خیابان بشیکتاش گردیده است.از آنجائیکه سطوح دسترسی به این خیابان در سطح وسیعی قرار دارد و قیمت آنها نیز مناسب می باشد و نیز به واسطه نزدیک بودن به مراکز دانشگاهی و عمومی این خیابان به یکی از مراکز معروف برای اقامت افراد قشر متوسط جامعه تبدیل گردیده است.این خیابان همچنین محل یکی از بزرگترین و بهترین تیمهای ترکیه به نام بشیکتاش می باشد که این استادیوم با یک پیاده روی آسان از این محل قابل دسترسی است و همین امر باعث رفت و آمد بسیاری از هواداران این تیم معروف در این خیابان گردیده است.

بشیکتاش همچنین به خاطر کاخهای خود نیز شناخته شده است کاخهائی که متعلق به قرن نوزدهم میلادی می باشد کاخهائی که با انواع مرمرهای زیبا تزئین شده و محل اقامت رئیس جمهوران کشور ترکیه بوده است در میان این کاخها می توان به معروفترین آنها یعنی کاخ دولما باغچه اشاره نمود.

در قسمت مرکز خیابان شما می توانید اجناسی را باقیمتهای مناسب مانند لوازم الکترونیکی کتاب مدهای جدید با قیمت مناسب و یا موزیکهای جدید را از فروشگاههای آن خریداری کنید.ضمن اینکه می توانید نیم نگاهی هم به رستورانهای این منطقه داشته باشید و از غذاهای دریائی یا گیاهی آنها استفاده کنید.

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیدنیهای ترکیه و استانبول لطفا اینجا کلیک کنید

Comments  

 
-1 #2 amin h 1391-11-24 19:50
سلام اگه ممکنه بفرمایین این آدرس به خیابون استقلا نزیدکه یا خیر ممنون ؟
MAYA AKAR CENTER
BUYUKDERE CADDESI 100-101 KAT 23
ESENTEPE
80280
ISTANBUL
TURKEY
Quote
 
 
-1 #1 محمدرضا 1390-06-03 14:24
ضمن عرض سلام
متن ارسالی جهت خیابانهای معروف استانبول بسیار عالی و خاطره انگیز در عین حال مفید بود
کمال تشکر و قدر دانی را داشته و
تقاضای ارسال مطالب مشابه از شهر های ازمیر مارماریس پانبوق قلعه و غیره را دارم
سلامت و پایدار باشید محمدرضا فرتاش
Quote
 

افزودن کامنت


Security code
کد جدید

صفحه شما : تور ترکیه استانبول خیابانهای معروف برای خرید و گشت
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست