خطا
  • XML Parsing Error at 2:32. Error 76: Mismatched tag

آنکارا

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

آنکارا
شهر آنکارا در مرکز آناتولی بر لبه شرقی فلات بزرگ و مرتفع آناتولی در ارتفاع 850 متری قرار گرفته است.
تاریخ این منطقه به عصر برنز و تمدن هاتیها بر میگردد که در هزاره دوم قبل از میلاد توسط هیتی ها، در قرن دهم قبل از میلاد توسط فرنگیها جایگزین شد. بعد از اینها غلاطیه ایها آمدند. از نژاد سلت اولین کسانی بودند که در قرن سوم قبل از میلاد آنکارا را پایتخت خود قرار دادند. این شهر در آن زمان( Ancyra انکیرا) نام داشت، به معنی "لنگر" که یکی از قدیمیترین کلمات در زبان سلتی های دریا دوست بوده است. این شهر متعاقبا به دست رومیها و سپس اهالی روم شرقی افتاد. سلطان آلپ ارسلان سلجوقی در زمان فتح "مالازگیرت" در 1071 راه آناتولی را به روی ترکها گشود. سپس در 1073 آنکارا را که یک موقعیت مهم برای ترابری ارتش و منابع طبیعی به قلمرو ترکیه بود تصاحب کرد. این شهر یک مرکز مهم فرهنگی، بازرگانی و هنری در زمان رومیها، و یک مرکز بازرگانی مهم در مسیر کاروانها به سمت شرق در زمان عثمانیها بود. در حدود قرن نوزدهم از اهمیت آن کاسته شد. مجددا زمانی که مال آتاتورک آن را به عنوان یک پایگاه برای اینکه از آنجا "جنگ آزادی "را رهبری کند، انتخاب کرد، این شهر تبدیل به یک مرکز مهم شد. در نتیجه, نقش این شهردر جنگ و همچنین موقعیت استراتژیک آن ، آنکارا را در 13 اکتبر 1923 به عنوان پایتخت جمهوری جدید ترکیه معرفی کرد.

مکانهای دیدنی
آنیتکابیر (مقبره آتاتورک)

واقع بر روی یک تپه خیره کننده در بخش "آنیتپ" شهر، مقبره کمال آتاتورک ، موسس جمهوری ترکیه، قرار گرفته است. این مکان که در 1953 کامل شده یک هم جوشی شگفت انگیز بین ایده های معماری باستانی و مدرن است و به عنوان یک دستاورد معماری مدرن ترکیه بدون رقیب باقی مانده است.در اینجا یک موزه که مجسمه مومی آتاتورک را در خود جای میدهد ،وجود دارد و نوشته ها، نامه ها و اشیایی متعلق به آتاتورک، همچنین نمایشگاهی از عکسهایی که لحظات مهم در زندگی او و در تاسیس جمهوری را ضبط کرده اند ،دیده میشوند.
(آنیتکابیر همه روزه و موزه هرروز غیر از روز های دوشنبه باز هستند. در طول شبهای تابستان یک نمایش نور و صدا اجرا میشود.


موزه ها
موزه تمدن های آناتولی

به ورودی ارگ نزدیک است. یک بازار سرپوشیده قدیمی به زیبایی بازسازی شده و هم اکنون یک مجموعه خارق العاده و منحصر از آثار پالئولیتیک، نئولیتیک، هاتی ،هیتی،فرنگیها، یورارتین ها و رومیها و نمونه های برجسته از گنجهای لیدیاایها را در خود جای میدهد.
(هرروز به غیر از دوشنبه ها باز است. در طول تابستان موزه هرروز باز است.)
موزه فرهنگ شناسی
مقابل خانه اپرا در بلوار طلعت پاشا قرار دارد.در اینجا یک مجموعه نفیس از هنرهای دستی مربوط به فرهنگ عامه همینطور کارهای دستی مربوط به مساجد سلجوقی و عثمانی موجود است.
(هرروز غیر از دوشنبه ها باز است.)
موزه نقاشی و مجسمه سازی
نزدیک به موزه فرهنگ شناسی است و یک مجموعه غنی از هنر ترک از اواخر قرن 19 تا امروز را در خود جای میدهد. همچنین گالریهایی برای نمایش مهمان وجود دارند.
(همه روزه غیر از دوشنبه ها باز است.)
موزه جنگ آزادی
در خیابانی که از میدان اولوس جدا میشود از سمتی به سمت دیگر به صورت مورب قرار گرفته است و در اصل اولین ساختمان پارلمان جمهوری ترکیه در آن قرار دارد. بر طبق عکسها و آیتم های مختلفی که در معرض دید هستند ،در این مکان بود که جنگ آزادی طرح ریزی و رهبری شد. همچنین تندیسهای مومی از رئیسان جمهور سابق جمهوری ترکیه در معرض نمایش هستند.
(همه روزه غیر از دوشنبه ها باز است.)
موزه جمهوری
که در نزدیکی موزه جنگ آزادی واقع است،در جایی قرار دارد که زمانی دومین ساختمان پارلمان جمهوری بود. نمایشگاه اینجا وقایع مهم در اوایل دوره جمهوری خواهی را ثبت کرده است.
(موزه یکشنبه ها و در تعطیلات مذهبی و ملی از 1:5 تا 5 بعد از ظهر بازاست.)

موزه اسباب بازی
در( Cebeci-جبجی) انواع اسباب بازی های ساخته شده از چوب، فلز، چینی، کاغذ و غیره را در بر می گیرد.
(چهارشنبه ها و جمعه ها از 10 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است.)

بناهای تاریخی
ارگ آنکارا

زیر بنای این ارگ توسط غلاطیه ایها بر روی یک رخنمون گدازه مهم بنا شد و توسط رومیها تکمیل شد. رومی های شرقی و سلجوقی ها بازسازیها و الحاقاتی را انجام دادند. ناحیه اطراف و داخل ارگ که قدیمیترین بخش آنکارا است، حاوی بسیاری از نمونه های ظریف معماری سنتی است. همچنین نواحی سرسبزی برای استراحت وجود دارند. منطقه آنکارا در زمان هاتی ها و هیتی ها حدود 2000 سال قبل از میلاد، مهد شراب بوده است. بسیاری از خانه های باز سازی شده سنتی ترکیه در محوطه ارگ با تبدیل شدن به رستورانهایی که غذاهای محلی و بین المللی و شراب سرو می کنند، زندگی جدیدی را پیدا کرده اند.

سالن تاتر رومیها
بقایایی شامل صحنه و پشت صحنه را می توان در خارج از ارگ مشاهده کرد. تندیس های رومی که در اینجا یافت شده اند، در موزه تمدن های آناتولی ارائه می شوند. محوطه تماشاچیان هنوز در دست حفاری است.


معبد آگوستوس
این معبد در بخش( Ulus اولوس) این شهر قرار دارد. این مکان توسط پادشاه غلاطیه ای (Pylamenes- پیلامنس) در 10 بعد از میلاد به یادبود آگوستوس ساخته شد و در قرن دوم توسط رومیها بر روی دژ باستانی آنکارا باز سازی شد. اهمیت این مکان به خاطر وجود Monument Ancyranum) مقبره انکیرانوم) است، روحی که از پیمان سیاسی آگوستوس که جزئیات دستاورد های او را شرح می دهد و به زبان های لاتین و یونانی بر دیوارهای معبد حک شده، محافظت می کند. در قرن پنجم این معبد توسط رومی های شرقی به یک کلیسا مبدل شد.
حمام رومیها
این حمام که در خیابان "چانکیری"در(Ulus- اولوس) واقع شده (تمام ویژگی های جمهوری این بنا که در 1927 در میدان( Ulus- اولوس) بنا شده سمبلی است برای استقلال آتاتورک و مردم ترک در جنگ آزادی.یک اتاق سرد، یک اتاق خنک و یک اتاق گرم در زمان امپراتور Caracalla (قرن سوم بعد از میلاد)به افتخار Asclepios،خدای طب ،ساخته شدند. امروزه تنها زیر زمین و طبقه های اول باقی مانده اند.


ستون ژولیُن

این ستون واقع در (Ulus اولوس) در 362 بعد از میلاد احتمالا برای بزرگداشت یک ملاقات از طرف امپراتور روم Julian the Apostate ،برپا شد. این ستون 15 متر ارتفاع دارد و دارای یک دکوراسیون برگی مرسوم بر روی سرستون خود است.
بنای تاریخی "برای یک آینده امن و مطمئن": این بنای تاریخی در پارک "گووِن" در 1935 ساخته شد و پند آتاتورک به مردمش را در بر می گیرد: "مغرور و سخت کوش باشید و به خود باور داشته باشید."
بنای تاریخی پیروزی در 1927 در میدان ظفر در بخش(Sıhhiye- سیهییه) ساخته شده و آتاتورک را در اونیفورم نشان میدهد.

بنای تاریخی هاتی
در دهه 1970 در میدان(Sıhhiye-یسهییه) ساخته شد .این اثر تاریخی جذاب نمادخدایان هاتی و به گرامیداشت نخستین تمدن شناخته شده آناتولی می باشد.

مساجد
مسجد حاجی بایرام
این مسجد واقع در( Ulus- اولوس) مجاور معبد آگوستوس ،در ابتدای قرن 15 به سبک سلجوقی
ساخته شد و بعد ها در 16 توسط معمار سینان باز سازی شد و در قرن 18 کاشیهای "کوتاهیا" به آن اضافه شد. این مسجد به افتخار حاجی بایرام ولی که آرامگاهش مجاور مسجد است ،بنا شد.
مسجد( Aslanhane- اصلان حانه)
این مسجد سلجوقی در نزدیکی ارگ، در قرن 13 بنا شد. این مسجد دارای محرابی از کاشیهای سلجوقی و یک ستون بندی دوگانه غیر معمول از ستونهای چوبی است. در کنار مسجد ،آرامگاه آهی شراف الدین قرار دارد.

مسجد (Ahi Elvan- اهی الوان)
این مسجد که در بخش (Ulus- اولوس) نزدیک ارگ یافت شده، در طول اواخر قرن 14 و اوایل قرن 15 ساخته و به پایان رسیده است. منبر ی از چوب گردو که با ظرافت کنده کاری شده ،مورد توجه خاصی قرار دارد.
مسجد( Alaaddin- علا الدین)
این مسجد در داخل دیوارهای ارگ قرار دارد و دارای یک منبر کنده کاری شده از چوب گردو است که سنگ نوشت روی آن نشان می دهد که این مسجد در قرن 12 توسط فرمانروای سلجوقی ،مسعود، ساخته شده است.
مسجد Yeni Cenab Ahmet
ینی جناب احمد : این مکان بزرگترین مسجد عثمانیها در آنکارا است و به وسیله معمار"سینان" معروف در قرن 16 بر پا شد. منبر و محراب آن از جنس مرمر سفید خود مسجد ساخته شده از سنگ آنکارا(سنگ سماق قرمز)می باشد که نمونه ای از یک دست ساخت بسیار ظریف است.(Yeni Cami- ینی جامی) در خیابان (Ulucanlar- اولوجانلار) قرار دارد.
مسجد (Kocatepe-کجا تپه)
این مکان یک مسجد بزرگ نو ساخته ،با طراحی عثمانی کلاسیک و دارای چهار مناره است. اندازه و موقعیت برجسته این مسجد که بین سالهای 1967 و 1987 بنا شده، آن را تبدیل به یک جای دیدنی کرده است.

پارکها
آنکارا پارکها و فضاهای باز لذت بخش بسیاری دارد که در سالهای اولیه جمهوری بر طبق اعتقاد آتاتورک که به درخت و زیبایی طبیعی اهمیت میداد ساخته شدند. مهمترین این پارکها شامل: پارک "گنچلیک"(که یک پارک تفریحی نیز دارد)،باغ گیاه شناسی،Seğmenler&Anayasa) &Kuğulu ; Demetevler & Cemre & Kale & Anıt & arikalar Diyarı & Kurtuluş Altınpark & - انایاسا & سیمنلر & کاله & جمره دمت اولر& گوون& ابدی ایپکچی & کوغلو& کورتولوش& هاریکالار دییاری& گکسو& انیت& التین پارک) که یک شهر بازی است.
مزرعه و باغ وحش آتاتورک هم اکنون یک شهر در حال رشد است و مکانی دلپذیر برای گذراندن یک روز. همچنین مدلی از خانه ای که آتاتورک در آن زاده شد، در شهر (salonica- سالونیکا) ،یک رستوران عالی و تعدادی کافه وجود دارند. بازدید کنندگان می توانند محصولات مشهور این مزرعه را چون آبجو عالی آن، بستنی سنتی، ماست، شیر و کوفته امتحان کنند.

خرید
بازدید کنندگان از این شهر معمولا مایل هستند از فروشگاه های قدیمی در "چیکریکچیلار یوکوشو" نزدیک(Ulus- اولوس) دیدن کنند. خیابان مسگران (باکیرجیلار چارشیسی) محبوبیت خاصی دارد و بسیاری از اشیای جالب قدیمی و جدید را ،علاوه بر اشیای مسی، می توان در اینجا یافت، مانند جواهرات، فرش، لباس، عتیقه جات و کارهای سوزن دوزی شده. با رفتن به بالای تپه به سمت دروازه ارگ، می توانید مغازه های جالب بسیاری را ببینید که ادویه جات، میوه های خشک شده، آجیل و هر نوع محصول دیگری را می فروشند. اینجا مجموعه ای است بزرگ و بسیار تازه. مراکز خرید مدرن بیشتر در "کیزیلای"و در خیابان "تونالی هیلمی واقع در چانکایا " یافت می شوند. این منطقه شامل بازار مدرن "کاروم" و همچنین برج "آتاکوله" در "چان کایا می باشد. از بالای "آتاکوله" در ارتفاع 125 متری، منظره با شکوهی بر فراز تمام شهر وجود دارد.
رستوران چرخانی نیز وجود دارد که در آن می توان به شکل آسوده تری از کل چشم انداز لذت برد. "گالریا" در "اومیت کوی" ،مرکز "بیل کنت"، "آرمادا" در "سوگوت اوزو"، "میگروس آکْکُپرو" و (SA Carrefour- کارفور) در "باتیکِنْت" سایر فرصتها برای یک خرید مدرن هستند.


حومه آنکارا
25 کیلومتر به سمت جنوب آنکارا برروی جاده "قونیه" دریاچه "گولباشی" قرار دارد که به خاطر منظره جذاب و رستورانهای زیبای کنار رودخانه اش طرفداران بسیاری دارد. "اینجک" در 15 کیلومتری جنوب غرب آنکارا، با درختان میوه، مناطق سرسبز و جایگاه های جالب پیک نیک خود ناحیه مورد علاقه ساکنان آنکارا برای استراحت است. یک مکان مطلوب دیگر برای پیک نیک ،دریاچه "کاراگول" در 68 کیلومتری شمال شهر برروی جاده فرودگاه می باشد و کسی که قصد رفتن به آنجا را دارد باید از بریدگی منتهی به شهر "چوبوک" استفاده کند.
علاقمندان به پیاده روی از کشف سه جنگل اصلی اطراف آنکارا لذت خواهند برد. در جنوب شهر برروی بزرگراه "کیرشِهیر"،(در 54 کیلومتری آن)،جنگل( Beynam ? بی نام) قرار گرفته ،در حالی که به سمت شمال برروی بزرگراه استانبول(در 82 کیلومتری آن)،پارک ملی "کیزیلجا حامام سوغوک سو" واقع شده و دورتر در همان مسیر(در 110 کیلومتری)جنگل "چام کرو" دیده می شود. همه مکانها لذت بخش هستند برای دوری گزیدن از هیاهوی شهر و هرکدام مکانهای دوست داشتنی بسیاری برای پیک نیک فراهم می کنند.
کوه "اِلما داغ"(با ارتفاع 1855 متر)،در 23 کیلومتری شرق آنکارا ،از بیشتر قسمتهای شهر قابل دیدن است.
اولین بارش برف برروی کوه، خبر از آغاز زمستان و شروع فصل اسکی و سایر ورزشهای زمستانی میدهد، که میتوان از انجام آنها در این مرکز تفریحی دلپذیر لذت برد.

شمال آنکارا
سکونت گاه های قرن سوم قبل از میلاد غلاطیه ایها در (Gangrea چانکیری) زیر ساخت "چانکیری" امروزی در 135 کیلومتری از آنکارا می باشد. نخستین شواهد تمدن به حدود 3000 سال قبل از میلاد باز می گردند.
در این استان تپه های کوچک تدفین همچنین کارهای دستی از تمدن های مختلف واقع در موزه چانکیری وجود دارند
. ویرانه های یک دژ متعلق به قرن 11 بر این شهر مشرف است. مسجد( Ulu اولو)(سلطان سلیمان) در این شهر که
در 1558 توسط بزرگترین معمار ترکیه به نام معمار سینان تکمیل شده یادآور سالهای فرهنگ عثمانی است.
چشمه آب گرم معدنی چاووندور آب استحمام و آشامیدنی دارد که برای رماتیسم و بیماریهای التهابی مفید است. این آبها با دمای 54 درجه سانتیگراد و با سرعت 47 لیتر بر ثانیه از داخل زمین جریان دارند.
تاش مسجد یا Cemaleddin Ferruh Darulhadisi یک بیمارستان قرون وسطایی که در 1242 ساخته شده، درست در خارج شهر واقع شده است. در شمال چانکاری پارک ملی زیبای ایلگاز و مرکز اسکی دیده می شوند. در این پارک، "کادین چاییری" یک ناحیه تفریحی بسیار دوست داشتنی با استخرها و کافه ها است. نزدیک "اِلدیوان" و در 15 کیلومتری جنوب غرب چانکیری یک محل تفریحی زیبا با سرسبزی متراکم و نقاط پیک نیکی به نام "بلبل پیناری" قرار گرفته است.


شمال شرق و شرق آنکارا
"کیریکاله" یک مرکز صنعتی به سرعت در حال رشد است که برروی بزرگراه اصلی که به شرق و به سمت بیرون از آنکارا به طرف دریای سیاه هدایت می شود، قرار گرفته است. در مسیر عبور از کیریکاله، رودخانه "کیزیل ایرماک" واقع شده که در زمان باستان به نام( Halys هالسی) شناخته می شد. در اینجا شما می توانید یک بعد از ظهر دلپذیر را در حال استراحت در یکی از رستورانهایی که در چشم اندازی روستایی واقع شده اند و یا در پارک آرام بخش "جلال بایار" سپری کنید.
موزه اسلحه در کیریکاله انواع مختلفی از سلاحهایی را که در کارخانجات اسلحه سازی کیریکاله ساخته می شوند نمایش می دهد.
پس از اینکه بزرگراه تقسیم می شود شاخه شرقی آن به (Yozgat یزگات)در 217 کیلومتری آنکارا ختم می شود. این شهر که در قرن 18 توسط عثمانیها یافت شد ، دارای دو بنای مهم از این دوره است. مسجد "چاپان اُغلو" ومسجد "سلیمان ِبی" در مجاور آن. عمارت قرن 19 "نظام اُغلو" یک نمونه جذاب از معماری محلی ترک است که هم اکنون اشیای نمایشی فرهنگ شناسی را در خود جای میدهد. موزه باستان شناسی عمارت "یوسف کارسلی اُغلو" دارای کارهای دستی از هاتی ها، هیتی ها، فرنگیها،رومیها و رومی های شرقی است. پارک ملی "چاملیک" واقع در چند کیلومتری جنوب شهر است.
تمام مکانهای اصلی مربوط به اوایل دوره هیتی ها در استان "چوروم " در پارک ملی "بوغاز کاله" مابین Yozgat)- یزگات) و شهر چوروم قرار دارند. دیوارهای دوگانه جذاب که از دروازه سلطنتی دروازه شیر و" ِِِِِیر کاپی" (یک تونل زیر زمینی)عبور می کنند به دور شهر "هاتوشاش" متعلق به هیتی ها که امروزه به نام "بوغاز کاله" شناخته می شود حلقه می زنند. وجود بیش از 70 معبد در این شهر، آن را به مرکز مذهبی هیتی ها تبدیل کرده و نام "شهر معبدها" را به آن داده بود. بزرگترین ویرانه ها مربوط به معبد بزرگ متعلق به( Teshup- تشاپ) خدای طوفان است. قلعه شامل ساختمانهای دولتی قصر شاهنشاهی و اسنادی از امپراطوری هیتی بود. در 1180 قبل از میلاد، فرنگیها شهر را ویران کردند. پس از حفاری های کامل در منطقه دیوارهای شهر هم اکنون به شکل وسیعی در حال باز سازی هستند.
موزه باستان شناسی دارای یک مجموعه جالب از هنر های دستی منطقه ای شامل مومیاییهای فرمانروایان ایلهاند، موغل و آماسیا را داراست. کافه ها ، رستورانها،باغهای چای و پارکها کنار رودخانه را آراسته اند و نقاط آرامش بخشی را فراهم آورده اند که می توان در آنها از فضای رمانتیک شهر لذت برد. از بالای تپه "چاکالار" شما چشم انداز زیبایی از شهر را در اختیار دارید.
مکانهای عالی برای استراحت در نزدیک آماسیا واقع شده اند. دریاچه کوه "بورابای" در بین منظره باشکوه این کوه، یک محل مشهور برای سفرهای روز است. این دریاچه در 63 کیلومتری شمال شرق آماسیا در ارتفاع 1050 متری واقع است. بهشت پرندگان هفت قو در32 کیلومتری از آماسیا پناهگاهی برای پرندگان مهاجر است. چشمه آب گرم "ترزیکوی" بهره مند از امکانات هتل و متل در36 کیلومتری قرار دارد.


جنوب شرق آنکارا
"اورگوپ"،یک مرکز توریستی روح بخش که با خانه های قدیمی به صورت سوراخ سوراخ در آمده،به عنوان یک مبنای عالی برای گردش در دیدنیهای Cappadocia کاپادوکیا می باشد.در خود اورگوپ شما هنوزمیتوانید ببینید که زمانی مردم چگونه در خانه هایی که داخل صخره ها را شکافته اند زندگی می کردند.اگر شما مایل به خرید فرش و گلیم هستید،بسیاری از فروشندگان فرش این شهر که خود نیز به رنگارنگی فرشهای خود هستند و با چای،قهوه و یا یک گیلاس شراب از مشتریان خود پذیرایی می کنند،و خود را وارد گفتگوی دوستانه می کنند، مجموعه گسترده ای را عرضه می کنند.اگر گردش و خرید شما را خسته نکرده،به عنوان یک سرگرمی دیگر با دیسکو از شما استقبال می کند.در مرکز یک منطقه موفق تولیدی اورگوپ در ماه اکتبر میزبان یک جشنواره بین المللی سالانه نوشیدنی است.
جنوب آنکارا
"کونیا" که در دوره رومی ها "قونیه" نامیده می شد یکی از قدیمی ترین شهرهای ترکیه است که سکونت در آن به طورپیوسته وجود داشته است .این شهر که از قرن 12 تا 13 ،پایتخت ترکهای سلجوقی بوده است،در رده یکی ازمراکز بزرگ فرهنگی ترکیه قرار دارد. در طول دوره رشد فرهنگی، سیاسی و مذهبی در آن زمان، مولانا جلال الدین رومی متصوف،مرتبه صوفیان را که درغرب به عنوان درویشهای دوار شناخته می شوند،پایه گذاری کرد.آرامگاه دیدنی مولانا با سفالهای سبزرنگ آن ،مشهورترین بنای "کونیا" می باشد.محل آموزش سابق درویشها،چسبیده به آرامگاه، هم اکنون موزه ای است که دست نوشته هایی ازآثارمولانا و هنرهای دستی مختلفی مربوط به فرقه صوفی گری را به نمایش گذاشته است.هرساله در نیمه اول دسامبر،این طبقه مذهبی همچنان فعال ، مراسمی برای بزرگداشت متصوفین برگزارمی کند.چرخش کنترل شده و نشئه مانند ، سماع،توسط مردان ملبس به خرقه های سفید،یک اجرای افسون کننده را برای تماشاچیان خلق می کند.
مسجد علاء الدین در 1220 در دوره سلطنت سلطان علاءالدین کیقباد،پادشاه بزرگ سلجوقی ، در محل ارگ باستانی کونیا ساخته شد ومشرف بر نمای هوایی کونیا است.در یک سمت مسجد بقایای قصر شاهنشاهی سلجوقیان واقع شده است.مدرسه "کاراتای" هم اکنون موزه ایست که سرامیکهای برجسته و جالبی از سلجوقیان را نمایش میدهد.در طرف دیگر مسجد،مدرسه "اینجه مینارلی" مربوط به سال 1258 ، که به طرز غریبی ساخته شده است،قابل توجه است.سایر آثار سلجوقی شامل مدرسه "سیرچالی" و مجموعه "صاحب آتا" می شود.بازدید کنندگان علاقه خاصی به موزه باستان شناسی کونیا دارند.مجموعه موزه "کویون اوغلو" ،از نوع دیگری است که از تاریخ طبیعی گرفته تا گلیمهای قدیمی را نمایش می دهد.خانه بازسازی شده "عزالدین کویون اوغلو" در داخل مجموعه موزه ، نحوه زندگی یک خانواده ثروتمند کونیا را درقرن پیش نشان می دهد.( Sille- سیله) ،در 10 کیلومتری شمال کونیا ،کلیسای بیزانتینی "آیا النی" و نمازخانه های سنگی متعدد با نقاشیهای دیواری را در بر می گیرد."آک شهیر" در جهت شمال غرب،در سرتاسرترکیه به عنوان زادگاه ملا نصرالدین طنز پرداز قرن 13 شناخته می شود که آرامگاه او در این شهر واقع است.مسجد قرن 13 "اولو" و مسجد "آلتینکاله" از دیگر بناهای تاریخی دیدنی هستند.آرامگاه "صاحب آتا" تبدیل به موزه شهر شده است.
در مسیر رو به جنوب، به سمت "بی شهیر" ،در "افلاطون پینار" در مجاور دریاچه توقف کنید تا این آبنمای باستانی هیتیت ها را ببینید.بناهای سلجوقی جالب و متعددی،در اطراف بی شهیر، بر سواحل دریاچه "بی شهیر" که سومین دریاچه بزرگ ترکیه است،پراکنده شده اند.در منطقه جنوب غرب دریاچه ،بیابان قدیمی پارک ملی دریاچه بی شهیر قرار دارد.از جمله بناهای تاریخی ،مسجد و مدرسه "اشرف اوغلو" و کاخ تابستانی "قباد آباد" در آن طرف رودخانه می باشند.یک قصر قرون وسطایی دیگر در جزیره "کیز کالسی" روبروی قصر قباد آباد واقع است.جزیره "حاجی عاکف" نیز برای استراحت و تفریح مناسب است.


Comments  

 
0 #5 tardad 1392-10-27 05:19
تور لحظه ی آخر آنکارا - فوری لطفا
Quote
 
 
0 #4 شیرینک 1391-05-01 11:09
ضمن عرض سلام و خسته نباشید از سایت بسار خوبتان

لطفا ار ممکن است آدرس تمامی مراکز فروش کفش به صورت عمده را به من بدهید (در استانبول و آنتالیا)
با تشکر فراوان
Quote
 
 
+1 #3 کسرا 1391-04-29 10:47
لطفا تور 1 هفته انکارا برای شهریور برام ایمیل کنید. متشکریم.
Quote
 
 
0 #2 سارا 1390-03-23 08:06
فوق العاده بود متشکرم
Quote
 
 
+2 #1 سارا 1390-03-23 08:05
عالی بود واقعا متشکرم.
Quote
 

افزودن کامنت


Security code
کد جدید

 
صفحه شما : تور ترکیه آنکارا
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست