کمر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف


کمر در دامنه کوههای غربی توروس و در مسافتی به اندازه ی ۴۳ کیلومتر از شهر آنتالیا واقع شده و به عنوان یکی از مهمترین نقاط توریستیک کشور ترکیه و دنیا شناخته می شود. نام شهر Kemer از اوایل سالهای ۱۹۱۰ شکل گرفته است و بدین صورت می باشد که در آن سالها به علت سیل های فراوانی که در این منطقه جاری می شده است مردم روستائی منطقه اقدام به چیدن سنگها در مسیر سیل و تغییر جهت دادن آن می کردند تا سیل آسیبی به منازل مسکونی وارد نسازد، از آن زمان به این عمل در این منطقه کمر گفته شده است و تا به امروز نام این منطقه با گذشته ای که به رشته تحریر درآمد نام خود را حفظ کرده است.

این شهر جائی است که شما هر آنچه را از یک ناحیه ساحلی دارید را برای شما برآورده می کند.

اگر میخواهید هوای کوهستانی را تنفس کنید و یا اگر میخواهید به ورزشهای ساحلی بپردازید این منطقه کمر است که نیازهای شما را برآورده میکند. این شهر در کمتر از یک ساعتی فرودگاه آنتالیا و 45 کیلومتری آن واقع شده است. شما در این ناحیه تمام نیازهای خود مانند هتلهای 5 ستاره شنا اسکی گلف قایقرانی  قایقهای بادبانی کشتی تفریحی حمام آفتاب و انواع ورزشهای آبی را در اختیار خواهید داشت.

این ناحیه دارای سواحل بسیار زیبا تمیز و بکری می باشد که جزء لیست پرچم آبی اروپا ( دسته بندی اروپا برای سواحل تمیز و زیبا ) قرار گرفته است. این منطقه از معدود نواحی اروپا می باشد که امکان اجرای اسکی و شنا با همدیگر میسر می باشد .

در این منطقه می توانید از پیست اسکی Tahtali که در سال 2007 افتتاح گردیده است و دارای تله کابین بسیار مجهزی می باشد استفاده کنید طول این تله 4300 متر می باشد که دومین تله کابین بزرگ دنیا می باشد.

یکی از جاذبه های شهر کمر طبیعت بکر و زیبای آن می باشد. دریا، جنگل و کوهها نقطه مشترک کمر می باشند. براقی دریا، سرسبزی جنگل، موج هایی که سر در ساحل دارند، پلاژهای زیبا از زیبائیهای وصف ناشدنی کمر می باشند که هر شخصی برای یک بار هم که شده آرزوی دیدن و لمس چنین منطقه ای را در خود می پروراند.

پلاژ طبیعی کمر از منطقه بلدیبی شروع و تا تکیراوُوا ادامه می یابد. چندین پلاژ دولتی و خصوصی نیز در این منطقه فعالیت دارند. در دیگر سو استفاده از امکانات حوض، پلاژ و دیگر امکانات موجود با پرداخت هزینه ای اندک قابل بهره برداری می باشد.

این منطقه از دیگر مناطق آک دینز چه از نظر جغرافیایی و چه از نظر توریستیک بسیار جذاب می باشد. کوههای توروس که سراسر این منطقه در در بر گرفته خصوصیات خاص ژئولوژیک، توپوگرافیک خاصی به منطقه بخشیده است که در هیچ کجای دنیا نظیر ندارد. شهر آنتالیا که در منطقه آک دنیز واقع شده است از نقطه نظر پوشش و تنوع گیاهی جایگاه خاصی به خود اختصاص داده است. و در ترکیه این منطقه از نظر تنوع و نوع پوشش گیاهی در رتبه اول می باشد.

منطقه بلدیبی که در ۲۵ کیلومتری شهر Antalya واقع شده و از دیگر نقاط متنوع در پوشش و تنوع گیاهی می باشد. این منطقه در مابین مناطق راهی آنتالیا – کمر واقع شده است. تعدد گیاهان موجود در این منطقه در هیچ کجای دنیا نظیر ندارد و در این منطقه تحقیقات علمی فراوانی در این مورد در حال انجام می باشد.

در منطقه تکیر اوُوا اکو پارکی نیز واقع شده است.

یافته های آرکولوژیک در منطقه

اگر چه سابقه گسترش این شهرمربوط به قرن بیستم می باشد اما داده های باستان شناسی سابقه این شهر را مربوط به دوران 7 قبل از میلاد و دوران روم باستان می رساند.

نتایج تحقیقات باستانشناسی و آرکولوژیکی که در سالهای ۱۹۷۶-۱۹۷۷ در منطقه کمر صورت گرفته است، نتایج این تحقیقات به صورت کامل منتشر نشده است. ولی با توجه به اسناد و مدارک علمی تاریخی منتشر شده از سوی همین هیات بیشنه تاریخی کمر و این منطقه نشان از وجود چندین پادشاه و سلسله قدیمی در این مکان دارد. طی تحقیقات دیگری که توسط متخصصین موزه آنکارا در سال ۱۹۷۷ صورت گرفت چندین اثر تاریخی مربوط به آن دوران کشف شد.

منطقه کمر دارای جاذبه های بیشمار ورزشی می باشد در عین حال امکانات ورزشی فراهم شده در منطقه نیز سبب جذب توریستهای بیشماری نیز شده است.

مسئولین منطقه کمر با برگزاری انواع و اقسام فستیوالهای ملی – محلی ترکیه و دیگر نقاط دنیا لحظات بیادماندنی را برای مسافرین به انن منطقه به ارمغان می آورند.

در منطقه زیرساختهای برگزاری انواع کنفرانس ها، سمینارها و هر نوع فستیوال در سطح بین المللی فراهم شده است.

در کمر و در منطقه تکیراوُوا امکانات لازم برای هر نوع ورزش زیرآبی فراهم شده است. کادرهای مجرب غواصی نیز برای آموزش به اشخاص مبتدی کلاسهای لازم را ارائه می دهند.

هر ساله فستیوال بین المللی غواصی نیز به همت شهرداری کمر در این منطقه توریستیک برگزار می شود، که هزاران توریست از کشورهای مختلف جهان به این منطقه سرازیر می شوند.

در منطقه کمر فستیوالی نیز در زمینه قایقهای کوچک بادبانی همه ساله برگزار می شود.

مراکز استاندارد سلامتی و زیبائی نیز در کمر موجود می باشد. در این مراکز همه نوع خدمات پوستی و زیبائی، انواع ماساژها توسط کادر مجرب ارائه می شود.

در کمر بازارهایی وجود دارد که مخصوص خرید انواع کالاهای خارجی و ترکی چه از نوع محلی و چه از نوع ملی می باشد. از معروفترین این بازارها می توان به مغازه های پوست فروشی، نساجی، طراحی و … اشاره کرد.

آب و هوا

آب و هوای این منطقه میترانه ای است با تابستانهای گرم و مرطوب و درجه حرارتی که به ندرت در تابستان از 32 درجه تجاوز می کند که این دما در شبها تا 10 درجه سانتی گراد میرسد.

در کمر در کجا بمانم؟

در منطقه کمر برای یک شب ماندن انتخابهایی از ۵۰ لیره ترک تا ۵۰۰ لیره ترک برای هر نفر قابل استفاده می باشد. در فصل و ماههای توریسمی مثل آگوست و جولای قیمت هتلها در بالاترین نرخ موجود خود می باشد. اول نسبت به بودجه ای که برای این منظور کنار گذاشته اید فکر کنید و بعداً هتل مناسب را انتخاب کنید.

به غیر از هتل روستاهای و مناطق خاصی نیز جهت سپری کردن شبها موجود می باشد، این مورد بیشتر باب میل جوانان می باشد. ولی اگر با خانواده می باشید بهترین انتخاب هتل هایی بالاتر از ۳ ستاره می باشد

 

نواحی دیدنی اطراف کمر

Kiris

این ناحیه در 3 کیلومتری جنوب کمر قرار دارد و بطور معمول یک ناحیه دنج و بسیار خلوت در این منطقه می باشد که دارای ویلاهای بسیار لوکس در میان جنگلهای کاج و درختان لیمو و پرتقال است و دارای نواحی بسیار بکر و جذاب برای قدم زدن پیاده روی می باشد که احساس آرامش خاصی را به هر فردی خواهد داد.

Camyuva

فقط 5 کیلومتر با کمر فاصله دارد و به سرعت در حال رشد و گسترش می باشد و به یک مقصد گردشگری و استراحت تبدیل می شود منطقه ای که دارای انبوهی از درختان لیمو و پرتقال می باشد. این ناحیه از جمله مناطق پرچم آبی اروپا می باشد.

Tekirova

در فاصله 12 کیلومتری جنوب منطقه  Camyuva  واقع شده است ناحیه ای دنج و خلوت با سواحل زیبا و تمیز و جزایری کوچک با نمائی از کوههای Tahtali که این ناحیه نیز به علت دارا بودن سواحل زیبا و تمیز جزء گروه پرچم آبی اروپا می باشد.

Beycik

در ارتفاع 1000 متری منطقه کوهستانی  Beycik یک ناحیه ییلاقی و بسیار خوش آب و هوا می باشد که در فصل تابستان دارای آب و هوائی بسیار خنک و دلپذیر می باشد که با نما و منظره بسیار جالبی از دریای مدیترانه مکانی بسیار زیبا و دلفریب برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت می باشد.

 

Goynuk

در قسمت شمالی منطقه کمر Goynuk واقع گردیده است که یک منطقه تفریحی و اقامتی بسیار زیبا و جذاب می باشد که دارای اماکن اقامتی و ویلاهای متعدد می باشد که در فصل تابستان تعداد بسیار زیادی از مردم و گردشگران برای استراحت به این منطقه مراجعه می کنند.

Beldibi

آیا می خواهید شنا کنید غواصی کنید و یا در غارهای تاریخی قدم بزنید و پیاده روی کنید و یا در ساحل قدم بزنید؟

تمام اینها در شهر Beldibi واقع در 25 کیلومتری شمال کمر و 20 کیلومتری شهر آنتالیا می باشد در طول پیاده روی در این سواحل و جنگلها می توانید از انواع آب میوه مانند پرتقال و لیمو استفاده نمائید.

 

 


افزودن کامنت


Security code
کد جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست