سیده

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 

 

سیده

یک جزیره و تفرجگاه کاملا مدیترانه ای می باشد که بر روی یک جزیره کوچک و در فاصله 15 کیلومتری شرق آنتالیا واقع شده است.

این شهر زیبا , کوچک  و مدرن با رستورانها کافه ها هتلها مراکز تفریحی و مغازه های شیک بصورت 24 در حال فعالیت و تکاپو می باشد که باعث شده این شهر جدید که در گذشته یک مرکز ماهیگیری بوده  بر روی خرابه های شهری قدیمی به یک مرکز بزرگ تجاری و تفریحی تبدیل گردد به طوریکه هر ساله پذیرای هزاران گردشگری است که برای تفریح به این منطقه می آیند.


دیدنیهای سیده


Side Theatre

تئاتر رومی سیده که به زبان رومی به آن کلوزئوم می گویند اولین تماشاخانه ها و تئاتر های گذشته بودند که در زمان رومیان برای اجرای برنامه های نمایشی و تفریحی احداث گردیده بود.این تماشاخانه یکی از بزرگترین مراکز در زمان خود بوده است که دارای ظرفیت 20.000 نفر تماشاچی بوده است که در نوع خود بسیار بزرگ بوده است.

این اثر معماری بسیار زیبا بر روی یک تپه قدیمی و در زمان رومیان ساخته شده است و یکی از آثار تاریخی بسیار نفیس از دوره رومیان می باشد که بخشی از تاق و قوسهای آن همچنان باقی است که موئید هنر معماری رومیان می باشد.از دیگر ویژگیهای این کلوزئوم استفاده به عنوان کلیسای روباز در فصلهای گرم سال بوده است.

با دیدن این اثر تاریخی رومی به عبارتی شما سالن تئاتر یا کلوزئوم ایتالیا را نیز مشاهده نموده اید.


Aspendos

این شهر قدیمی به عنوان بزرگترین شهر و ناحیه Pamphylia در زمان رومیان در نظر گرفته شده بود که با شهر آنتالیا 48 کیلومتر قاصله دارد.

از آثار تاریخی این شهر نیز می توان به آمفی تئاتر رومی آن اشاره نمود که یکی از بزرگترین سالنها در زمان خود بوده است و در طول سلطنت امپراتور مارکوس اورلیوس ساخته شده است.

 

Perge

این شهر نیز در 18 کیلومتری آنتالیا واقع شده است و یکی از شهرهای تاریخی روم باستان می باشد که دارای آثاری از دوره شکوهمند سلطنت رومیان بر ترکیه امروزی  یا  قسطنطنیه گذشته می باشد.

سواحل سیده

Sorgun Beach

این ساحل در 3 کیلومتری شهر سیده قرار گرفته و یک ساحل کاملا مدرن و سازمان یافته می باشد که بسیار خوب از آن نگهداری و مراقبت می گردد و مکان بسیار مناسبی برای استراحت و تفریح و استفاده از امکانات دریائی آن مانند انواع قایق جت اسکی پاراگلایدر و غیره می باشد ضمن اینکه رستورانهای این منطقه با انواع غذاهای سنتی و بین المللی پذیرای مسافران و گردشگران هستند.


Koru Beach

این ساحل به خاطر کوههای طبیعی و زیبا و استخرهای آب گرمش بسیار معروف است . استخرهائی که با آب پرشده و توسط نور خورشید گرم شده اند که می تواند محل بسیار مناسبی برای تفریح و بازی کودکان و بزرگترها باشد.

Lara Beach

ساحل لارا که دارای شهرتی بسیار زیاد در میان ایرانیان اعزامیبه آنتالیا می باشد زیرا بخشی از هتلهای ایرانیان در این ساحل زیبا واقع گردیده است.

این ساحل در فاصله 12 کیلومتری آنتالیا واقع گردیده است و از بخش صخره ای آنتالیا شروع شده و تا آبشار دودن (Duden Waterfal) ادامه می یابد.

این ساحل زیبا دارای شنهای تیره تر اما نرم تر و ابریشمی تر از سایر نقاط دارد که همین امر باعث شده است که آن دسته از گردشگرانی را که قصد استفاده از شنهای آن را برای استراحت و دراز کشیدن در آن را دارند به این منطقه بکشاند.

از مهم ترین ویژگیها و جذابیتهای این ساحل Lara Halk Plaj1 می باشد که تحت نظر و مدیریت شهر آنتالیا اداره می گردد.


پارکهای ملی و طبیعی

کمپینگ و پیاده روی از جمله کارهای بسیار معمول در شهر سیده و آنتالیامی باشد که بواسطه وجود پارکهای ملی و طبیعی این منطقه از جدپذابیت زیادی برخوردار می باشد. هم اکنون این شهر دارای 4 پارک ملی و یک پارک طبیعی می باشد .

Olympus National Park

این پارک ملی در غرب منطقه آنتالیا و در میان گوههای و قله های برف گیر رشته کوه Olympus واقع گردیده است.در این پارک ملی علاوه بر زیبائیهای طبیعی از جمله کوهها و آب گیرها آثار تاریخی به جای مانده از دوران غار نشینی و انسانهای اولیه کاملا مشهود و قابل دیدن می باشد و بواسطه مراقبت دولت از این منطقه حفاظتی هیچ گونه ساخت و ساز بی رویه ای در آن انجام نشده و ماهیت طبیعی خود را حفظ نموده است.

Koprulu Kanyon National Park

این پارک شاید بهترین مکان برای استراحت و گردش در میان مناطق آنتالیا بلک و یا حتی سیده می باشد.منطقه ای که شما می توانید در آن پیاده روی صخره نوردی و کوه نوردی نموده و از زیبائیهای طبیعی این دره زیبا لذت ببرید و همچنین از دیوارهای قدیمی شهر و معبد زئوس در این ناحیه بازدید نمائید.

Termessos National Park

اگر می خواهید انواع نمونه های گیاهی کمیاب و زیبا را ببینید و یا از زیبائیهای بکر طبیعی لذت ببرید ما شما را به این پارک  که در 34 کیلومتری شهر آنتالیا می باشد دعوت می کنیم پارکی که تحت کنترل سازمان حفاظت محیط زیست می باشد و از آن مراقبت کامل می گردد.

اگر قصد رفتن به این پارک را داشتید از طریق بزرگراه Burduh highway بعد از 11 کیلومتر به تابلو Korkuteli و سپس پارک Termessos توجه نمائید تا به این محل زیبا هدایت شوید.

Altinbesik Cave National park

اگر میخواهید به یک پارک ملی و طبیعی زیبا با جذابیتهای بکر همراه با دیداری از غارها بروید ما شما را به 7 کیلومتری منطقه Ibradi  از توابع شهر آنتالیا و 5 کیلومتری جنوب شرقی روستای Urunlu دعوت می کنیم.

این منطقه دارای زیبائیهای خاص پارکهای طبیعی می باشد که در آن همچنین می توانید غارهای آهکی زیبائی را نیز تماشا کنید.

افزودن کامنت


Security code
کد جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست