دیدنیهای پاتایا

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 


دیدنیهای پاتایا

 

دهکده ماهیگیری

سفر به این دهکده زیبای ماهیگیری یک بازدید هیجان انگیز و یک شناخت بسیار جالب از نحوه زندگی مردم این مناطق در 30 الی 40 سال قیل می باشد روستائی که فقط 20 دقیقه با مرکز پاتایا فاصله دارد.

روستاهای Bang Saray و Chong Samaesan  و  Ang Sila دارای سواحلی بکر و دست نخورده می باشند که همراه با مهمان نوازی گرم مردم محلی به مکانی ثابت برای بازدید گردشگران و توریستها تبدیل گردیده است.

در میان سایرین بیشتر شناخته شده است و در فاصله 165 کیلومتری از جاده سوخومویت واقع گردیده است Bang Sarayروستای

Chong Samaesan یک مکان کاملا ایده آل برای شنا و استفاده از ساحل  و تفریحات آبی مانند قایق سواری و شیرجه و یا غواصی سبک در این منطقه می باشد. این ناحیه دارای چندین جزیره بکر و زیبا نیز می باشد که برای گردشگران محلی زیبا و جالب برای دیدن می باشد البته لازم به ذکر است که تمام این جزایر تحت نظارت و کنترل و بازدید روزانه ارتش پادشاهی تایلند می باشد.

Ang Sila که دقیقا در فاصله 5 کیلومتری شهر پاتایا قرار گرفته است یکی از قدیمی ترین سواحل تفریحی در این منطقه می باشد که دارای سابقه ای طولانی در تولید صنایع دستی از سنگ و شن می باشد.

 

Khao Pattaya View

آیا می خواهید شهر پاتایا را از بالا نگاه کنید و نمائی کلی از شهر را داشته باشید و این شهر زیبای ساحلی را از منظری دیگر نگاه کنید . جاده آسفالته منتهی به Khao Pattaya View این کار را برای شما انجام میدهد و شما را به بالای تپه ای منتهی می کند که از آن بالا می توانید تمام شهر و ساحل زیبای آن را به زیبائی نگاه کنید.

در این بلندای زیبا علاوه بر تماشای شهر می توانید از تصویر مقدس بودا و نیز معبد بودائی و ایستگاه رادیوئی این منطقه نیز بازدید داشته باشید.

این مکان هر روز از ساعت 8 صبح برای بازدید کنندگان باز است

آدرس : Phra Bat Hill, between South Pattaya and Jomtien Beach

Mini Siam

دور دنیا در 80 روز حالا دور دنیا فقط در 2 ساعت . شما می توانید تمام عجایب معماری و ساختمانی دنیا را در معروفترین پارک تایلند یعنی پارک Mini Siam ببینید محللی که بیش از 100 کپی از اثار معماری دنیا در آن در اندازه کوچک تهیه و در معرض دید همگان قرار گرفته است.

در این پارک زیبا علاوه بر آثار یاد شده اماکن تفریحی گوناگون دیگری مانند سفرهای گالیور نیز برای تفریح و نشاط کودکان لحاظ گردیده است که بچه ها را نیز همپای بزرگترها به این محل می کشاند.

این پروژه بزرگ علمی تفریحی در سال 1985 و با 46.400 متر مربع مساحت افتتاح گردیده است که شامل 2 بخش مینی سیام و مینی اروپا می باشد.

این محل هر روز از ساعت  7 صبح الی 22 بر روی عموم باز می باشد.

آدرس : Opposite Bangkok-Pattaya Hospital, on Sukhumvit Road (near North Pattaya)

Nong Nooch Garden

آیا می خواهید زیبائیهای طبیعی و درختان منطقه تایلند را از نزدیک مشاهده کنید و خود را غرق در زیبائیهای این طبیعت بکر کنید برای این منظور بهترین ایده و انتخاب برای فرصت محدود شما بازدید از پارک طبیعی Nong Nooch Garden می باشد اما قطعا با پای پیاده نمی توانید این کار انجام دهید و از تمام بخشهای آن بازدید کامل انجام دهید بهترین کار در این پارک زیبا و بزرگ کرایه یک دوچرخه می باشد که بتوانید تمام محیط پارک را از نزدیک ببینید.

در این مجموعه بسیار زیبا و علمی تفریحی بیش از 670 گونه از گیاهان منطقه جمع آوری گردیده است و به شکلی بسیار زیبا و جذاب در این منطقه کاشته و نگهداری میگردد.

از ویژگیهای جالب و زیبای این باغ به طرح و مدل باغهای فرانسوی می توان اشاره نمود که جلوه زیبائی را به این محل داده است.

شما در این پارک علاوه بر لذت بردن از زیبائیهای طبیعت می توانید از سایر برنامه های تفریحی این محل مانند سالن نمایش فرهنگ و هنر تایلند استفاده نمائید که در آن نمایش رقص فولکلور تایلندی همراه با موسیقی زنده چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند و یا از ورزش رزمی موی تای تایلندی که ورزش سنتی و مورد علاقه مردم تایلند می باشد و یا سایر هنرهای نمایشی مانند حرکات نمایشی فیلها نیز لذت برد.

این محل همه روزه از ساعت 9 صبح الی 17 عصر بر روی عموم باز می باشد.

آدرس : Km. 163, Sukhumvit Road (Highway 3)

مزرعه فیلها

لذت بردن از طیف گسترده ای از نمایشها با حیوان عظیم الجثه ای مانند فیل طبعا می تواند بسیار محیج و جالب و فراموش نشدنی باشد و چه بهتر اینکه شما نیز در بخشی از این سفر هیجان انگیز شریک و مجری باشید.

دیدن آموزش فیلها حمام کردن آنها نحوه سوار شدن و پیاده شدن از آنها و نیز آموزشهای تفریحی و مهیجی که به آنها داده می شود برای هر فردی جالب و مهیج خواهد بود.

این روستا که قبلا روستائی کارگری و برای کارگران جنگل بود در سال 1973 تغییر ماهیت و کاربری داده و به یک محل تفریحی برای گردشگران تبدیل گردید و از فیلهای این منطقه نیز برای کارهای تفریحی و گردشی استفاده می شود بطوریکه این حیوانات بطور کامل به انسانها  عادت کرده اند.

شما در هنگام ورود به این محل می توانید از 3 نوع بلیط ارائه شده همراه با خدمات ارائه شده آن به شرح زیر استفاده کنید:

1-      بلیط ورودی فقط برای بازدید از منطقه و نحوه آموزشهای آن  به مدت 90 دقیقه که هر روز از ساعت 14.30 شروع می شود.

2-      ترکیب تماشای فیلها با یک تور 1 ساعته فیل نوردی در اطراف روستا

3-      تهیه بلیطی که در آن شما بر روی پشت فیلها با کجاوه های بامبوئی به مدت 1 ساعت و یا بر پشت گاوهائی که دارای سبدهای مخصوص نشستن می باشند.

این محل همه روزه از ساعت 8 صبح الی 19 بر روی عموم باز می باشد.

آدرس :

Phonpraphanimit Road, off Sukhumvit Road at Km. 145 (between North and Central

Pattaya)

بازار شناور پاتایا

بازارهای شناور در تایلند یکی از جلوه های زیبا و منحصر به فرد در صنعت گردشگری این کشور می باشد که سالانه میلیونها نفر را برای دیدن این جلوه زیبای کشور تایلند به سوی خود جلب میکند.کشور تایلند دارای بازارهای شناور مختلف در بخشهای گوناگون کشور می باشد یعنی در قسمت شمال جنوب شرق و غرب هرکدام برای خود یک بازار شناور مخصوص دارند که در آن به فروش محصولات مختلف اقدام میکنند.

بازار شناور پاتایا دارای مساحتی حدود 100.000 متر مربع و بیش از 114 مغازه شناور می باشد که بخش مهمی از اقتصاد محلی این ناحیه می باشد.

بسیاری از گردشگران برای بازدید از این بازار شناور به این محل آمده و با کرایه یک قایق 4 نفره حدود 30 دقیقه  در میان این مغازه های شناور گشت و گذار خود را انجام می دهند و یا در میان منازل و این فروشگاهها پیاده روی می کنند از زیبائیهای آن لذت می برند.

شما در این منطقه علاوه بر بازدید از این مغازه های شناور می توانید از رستورانهای شناور آم نیز غذاهای سنتی و بومی تایلند را تهیه و میل نمائید.

این محل همه روزه از ساعت 10 صبح الی 23 دایر می باشد.

آدرس : 451/304 Moo 12, Sukhumvit Road Pattaya

باغ وحش تایلند

در این باغ وحش زیبا شما می توانید طیف گسترده ای از انواع حیوانات را بیابید که در این محل در حال زندگی کردن می باشند.طبعا دیدن این حیوانات زیبا مانند  200 غلاده ببر بنگال , شیر ,خوک  ,شترمرغ , 100.000 تمساح  و انواع مارها پرندگان محلی و سایر حیوانات میتواند هم برای کودکان و هم برای بزرگترها نیز جالب باشد.

این باغ وحش زیبا در سال 1997 با مساحت 400.000 متر مربع افتتاح گردید و تنها 30 دقیقه از مرکز پاتایا فاصله دارد.

در این باغ وحش علاوه بر بازدید از حیوانات شما می توانید از نمایشهای روزانه آن مانند:

نمایش روزانه ببرها فیلها و کروکودیلها نیز بازدید کنید و اگر این نمایشهای مهیج برای شما کافی نبود می توانید از نمایش ملکه عقربها بانوئی که با اقامت با 5000 عقرب در 33 روز نام خود را در کتاب گینس ثبت نمود بازدید نمائید تا روزی مهیج و فراموش نشدنی را برای خود و خانواده به ارمغان بیاورید.

این محل همه روزه از ساعت 8 صبح الی 18 عصر باز می باشد.

آدرس : Sriracha District (30-minute drive south of Pattaya)

باغ گل ارکیده

کشور تایلند به خاطر دارا بودن گلهای رنگارنگ و زیبا و نیز یکی از صادر کنندگان گل به دنیا و بخصوص ایران بسیار مشهور و معروف می باشد.

اگر می خواهید انواع گلهای زیبا و رنگارنگ را  ببینید و یا حتی اگر می خواید خریدی داشته باشید می توانید سری به این باغ بسیار زیبا بزنید و از دیدن این گلهای زیبا لذت ببرید.

این باغ گل هر روز از ساعت 8 صبح الی 17 هر روز باز می باشد.

آدرس : Noenphlupwan Road

 

پناهگاه حقیقت تایلند

این معبد زیبای بسیار یزرگ تایلندی که در جهان در نوع خود بی نظیر می باشد به ارتفاع 105 متر و تماما" ساخته شده از چوب ساج می باشد.

این معبد زیبای تایلندی دارای اعتبار و اهمیت بسیار زیادی در نزد اهالی می باشد و دارای روحی معنوی و اعتباری خاص در نزد بودائیان می باشد و برای آنان نه تنها یک معبد و یا یک محل بلکه ترکیبی از هر دوی آنها می باشد.

معماری این بنای زیبا دارای ویژگیهای خاصی می باشد که در زمان ساخت بسیار به آن توجه شده است و به عبارتی معماری آن دارای روحی قدیمی زمینی  و روح فرزانگی می باشد که تمام این موارد در کنار و ترکیب با یکدیگر این چنین معبدی را بوجود آورده است.

آدرس : 206/2 Moo5 Naklua 12 Naklua Rd.,Banglamung

پارک 3 پادشاه

Three Kingdoms Theme Park

یکی از افسانه های معروف چینی افسانه " عشق 3 پادشاه " می باشد که پارکی نیز به همین نام در پاتایا ساخته شده است.

این پارک زیبا که ترکیبی از هنر زیبای چینی تایلندی مجسمه سازی و هنر شرق آسیا می باشد دارای گلهای بسیار زیبا با امکانات تفریحی مناسب برای خانواده ها و بچه ها می باشد.

این پارک همه روزه از ساعت 8 صبح الی 17 عصر بر روی بازدیدکنندگان باز می باشد

آدرس : 100 Mu 9, Pong sub-district, Banglamung

آکواریوم پاتایا

هیجان انگیز ترین آکواریوم پاتایا که جهان زیر آب را برای شما به ارمغان می آورد و در این آکواریوم زیبا شما می توانید انواع ماهی ها کوسه ها و سایر حیوانات اقیانوسی را از نزدیک مشاهده کنید.

در این آکواریوم زیبا شما می توانید در تونل مخصوص قدم بزنید و از نزدیک این حیوانات زیبای اقیانووسی و دریائی را مشاهده کنید و از دیدن آنها لذت ببرید.

در این آکواریوم زیبا شما می توانید بیش از 2500 عدد ماهی  در 200 نوع و گونه مختلف را تماشا کنید  حیواناتی مانند کوسه ها مارماهی ها سفره ماهی ها لاک پشت ها خرچنگ ها ستاره های دریائی و غیره.

در بخش دیگری از این آکواریوم و در استخر مخصوص شما می توانید از نزدیک بعضی از این حیوانات دریائی را لمس کرده و با آنها آشنا شوید که این می تواند تجربه ای بسیار ارزشمند برای خانواده ها و بچه ها باشد. ضمن اینکه بچه ها می توانند با غذا دادن به این حیوانات تجربه مضاعفی از این گردش علمی تفریحی نیز داشته باشند.

این مجموعه تفریحی همه روزه از ساعت 9 صبح الی 18 بر روی عموم باز می باشد.

آدرس : Along Sukhumvit Highway, 200 metres south of Tesco Lotus in South Pattaya

Viharn Sien Pattaya

این معبد چینی 3 طبقه هم محل عبادت و هم به عنوان موزه می باشد. نام رسمی این موزه Anek Kuson Sala می باشد اما به نام Vihara Sien نامیده میشود.

این محل یک مرکز فرهنگی می باشد که در 3 طبقه مصن.عات مذهبی و فرهنگی از فرقه های بودائی را در خود جای داده است.

این محل جدا از یم عبادتگاه برای بودائیان بلکه شاهکاری از معماری و موزه ای از مصنوعات نادر تاریخی می باشد که از طرف دولت چین به این ناحیه اهداء گردیده است. در این نمایشگاه شما بیش از 200 مجسمه مختلف از خدایان و الهه های مختلف و پیکره های انسانی و حیوانی را مشاهده خواهید نمود.

برجسته ترین بخش این معبد مسلما نمایشگاه یا موزه آن می باشد که مجموعه بی نظیری از هنر چینی شامل نقاشی سفالگری آلات موسیقی و سایر هنرهای چینی می باشد در این بخش آثار تاریخی مختلفی از دوران سلطنت Qin Shi Huang در 2000 سال قبل موجود می باشد.

در طبقه اول و دوم این موزه شاهد آثاری مانند مجسمه های خدایان و الهه های چینی هستید که در این بخش با تفکرات و فرهنگ چین آشنا می شوید و در طبقه دوم نیز با مصنوعات فرهنگی و هنری تایلندی عروسکهای تایلندی و سایر هنرهای سنتی آشنا خواهید شد.

در طبقه سوم این موزه با تصاویر گوناگونی از بودا در فرقه های گوناگون این مذهب آشنا خواهید شد.

این موزه همه روزه از ساعت 8 صبح الی 17 عصر بر روی عموم باز است.

آدرس : 15 kilometers south of Pattaya, on Sukhumvit Road (2km from Wat Yansangwararam)

Wat Phra Yai Pattaya

این پارک به مناسبت شصتمین سالگرد تولد پادشاه در 5 دسامبر 1988 تاسیس گردیده است . این پارک زیبا در پای کوهپایه های شهر پاتایا دارای طیف وسیعی از انواع گیاهان بومی و زیبا می باشد.

این پارک زیبا به خاطر گا آرائیهای بسیار زیبا همه روزه به محل ورزش خانمها و آقایان تبدیل شده است که در آن به ورزش و سرگرمی می پردازند.

 

موزه عجایب


این موزه که در رویال پارک پلازا ( Royal Park Plaza ) واقع شده است 300 نوع چیز غریب عجیب از تمام نقاط دنیا را در خود جای داده است که محل جالبی برای بازدید مشتاقان اینگونه دیدنیها است.


نمایش میمونها

این محل که در جاده Soi Chaiya Phruek  واقع شده است محلی است ک در آن با میمونها نمایشهای متنوع و گوناگونی اجرا می شود که بوسیله آنها نحوه چیدن نارگیل بازیهای آنها و نمایشهای آکروباتیک اجرا می گردد .

موزه هنر شیشه


این موزه در جاده  Sukhumvit واقع شده است و موزه ای از انواع بطری های رنگارنگ و گوناگون است.

 

پارک دایناسورها


این پارک که در جاده Sukhumvit کیلومتر 4 واقع شده است محلی است که شما را به صد ها میلیون سال قبل می برد یعنی به عصر دایناسورها و حیوانات ماقبل تاریخ. شما در این پارک با حیوانات و فسیلها و مدلهای باز سازی شده آنها از نوع حیواناتی مانند تیرونوساروس پتینو ساروس و سایر حیوانات عظیم الجثه آن دوره آشنا می شوید.

بازدید کننده گرامی اگر از خدمات این مجله و آژانسهای مسافرتی معرفی شده استفاده نموده اید بسیار خوشحال خواهیم شد اگر ما را از نظر خود درارتباط با خدمات این سایت و آژانسهای معرفی شده مطلع فرمائید تا در آینده خدمات بهتر و کاملتری را ارائه نمائیم

با تشکر مدیریت سایت

Comments  

 
0 #2 majid jalily 1390-10-26 03:27
salim jaleb bod
Quote
 
 
+3 #1 mahzad 1390-09-06 11:10
با سلام از جزیره مرجان در ساحل پاتایا هم یادی کنید که بسیار رویایی و بکر وبرای شنا عالی است .ماهی های زیبا تا کنار ساحل جزیره شما را تعقیب میکنند
Quote
 

افزودن کامنت


Security code
کد جدید

 
صفحه شما : تور تایلند شهر ساحلی پاتایا دیدنیهای پاتایا
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست