10 نکته مهم در بانکوک

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 

10 نکته مهم در بانکوک

تهیه نقشه


نقشه بانکوک راهنمای شما به مناطق معروف و مورد نیازتان است در شهر بزرگ بانکوک تا لین مناطق را راحت تر بدست آورید.

با تهیه یک نقشه الکترونیکی از سایت گوگل مپ (google map) و با مشخص کردن اماکن مورد نیاز خود به راحتی می توانید مسیرهای خود را مشخص کنید.

برای مشاهده نقشه کامل شهر بانکوک از طریق سایت گوگل از سایت زیر بازدید نمائید.

لطفا اینجا کلیک کنید

 

قانون اول خرید


اولین قانون در بانکوک و تایلند خرید کردن از بازارهای بی مانند آن است که به راحتی در جاهای دیگر قابل دسترسی نیست.

در زمان خرید از فروشندگان می توانید تقاضای بارکد نمائید برای ثبت قیمت خرید اما در صورت نبودن بارکد یا فاکتور می توانید با خنده و لبخند با فروشنده بر سر قیمت به توافق برسید زیرا این امر کاری عادی در تمام تایلند می باشد.

آب بنوشید


رعایت نکات بهداشتی و امنیت سلامت در هر سفر لازم و ضروری است بنابر این تایلند با وجود عاری بودن از هر گونه خطرات خاص و بیماریهای واگیر دار به زعم  رعایت  نکات بهداشتی توسط سازمان بهداشت این کشور از این نکنه استثنا نیست.

از جمله مهم ترین نکات سفر در تایلند استفاده از آبهای بسته بندی و بهداشتی می باشد که ضامن سلامتی شما می باشد. در هنگام خرید نیز حتما باید توججه داشته باشید که درب این بطریهای آب باید حتما مهر و موم یا باز نشده باشد.

مراقب کلاهبرداران باشید


این امر با یک برخورد مودبانه شروع می شود" این معبد امروز بعدازظهر تعطیل است" شما تشکر می کنید اما قبل از هر گونه تشکر از آنها باب صحبت با شما باز می شود و به شما توصیه میگردد که با یک 3 چرخه محلی یا TUKTUK به معبدی دیگر یا محلی دیگر که هرگز نام ان را در کتاب راهنمای خود نشنیده اید بروید و از یک محل زیبا بازدید نمائید که این می تواند سرآغاز یک کلاه برداری از شما باشد بنابر این توصیه می گردد که به هر کسی اعتماد بیش از حد نکرده و حتما از مراکز مجاز گردشگری و اطلاعات توریستی کسب اطلاع نمائید.

تهیه تور


تورهای گردشگری در بانکوک و سایر شهرهای تایلند این کمک را به شما می کند که راحتتر امنتر و مرتب تر از نقاط دیدنی این کشور و یا شهر بازدید کنید.

تور امن ترین و راحت ترین وسیله برای گردشگران به کشورها حتی برای گردشگرانی می باشد که به یک محل چندین بار سفر کرده اند زیرا راهنمایان ورزیده محلی می توانند به راحتی شما را به نکات دیدنی راهنمائی کنند.

فکر این را نکنید که ممکن است تور کمی گران باشد به این فکر کنید که شما برای لذت بردن از سفر به این محل آمده اید و پرداخت مقداری پول بیشتر برای امنیت و آرامش بیشتر حتما ضروری و مقرون به صرفه تر می باشد.

پس از گرفتن تور محلی دریغ نکنید.

برنامه ریزی قبلی


شهرهای رم و پاریس را دوست ندارید بانکوک یک شهر پیاده روی نیست اگر از تور استفاده نمی کنید مناطقی را که می خواهید بازدید کنید از قبل برنامه ریزی و هدفمند نمائید تا بدانید که از کدام مناطق بازدید می کنید و چگونه می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

برای رسیدن به نقاط مختاف می توانید از سرویسهای مختلف مانند مترو تاکسی یا اتوبوس استفاده کنید برای این منظور تهیه یک نقشه شهری کاملا ضروری می باشد تا بتوانید شهر را در ارامش کامل بازدید نمائید.

استفاده از مترو و اتوبوس


استفاده از 3 چرخه های tuk-tuk دود خوردن و کثیف شدن را به همراه خواهد داشت مگر در نقاط تمیز و عاری از دود استفاده از موتور علاوه بر مشکلات 3 چرخه هیجان سرعت و تصادف را نیز به همراه خواهد داشت.اما وقتی که از اتوبوس یا مترو استفاده می کنید آرامش و امنیت را برای خود به همراه می آورید ضمن اینکه از هزینه های اضافی نیز کاسته اید و میتوانید آن را در محلی دیگر خرج کنید و از آن لذت ببرید پس تهیه یک نقشه اتوبوسرانی یا مترو می تواند برای شما مقرون به صرفه باشد.

تاکسی


در کنار سرویسهای اتوبوس و مترو راحت ترین وسیله برای بازدید شهر و اطراف استفاده از تاکسی می باشد تاکسیهائی که با رنگهای مختلف بدون هیچ گونه زحمتی می توانید یکی از آنها را کرایه کرده و در اختیار داشته باشید و یا از محلی به محل دیگر بروید.

نرخ کرایه این تاکسیها از 35 بت برای 2 کیومتر اول شروع می شود و اضافه بهای آن برای هر کیلومت ر2 بت می باشد.

نرخ معمول برای یک تاکسی برای چند کیلومتر طول مسیر حدود 50 بت می باشد اما مشکلترین قسمت استفاده از تاکسی برقراری ارتباط با این راننده ها می باشد که زبان انگلیسی را نمی دانند و اغلب به صورت تخیلی و بداهه چیزهائی را بیان می کنند.

کپی پاسپورت خود را همراه داشته باشید


در هنگام گردش در شهر ممکن است مورد سئوال پلیس محلی یا ماموران امنیتی قرار بگیرید که این امر فقط به منظور تامین امنیت می باشد پس برای جلوگیری از سرقت گذرنامه و مشکلات جدی  پس از آن همراه داشتن یک کپی از گذرنامه  و صفحه ممهور به مهر ورودی تایلند ضروری و فاقد ضرر می باشد.

کارت هتل را همراه داشته باشید


این خیلی ساده است نه علم موشک هوا کردن است و نه جا گیر برای شما اما در جائی که خیلی از افراد ممکن است زبان شما یا انگلیسی را بلد نباشند کارت مشخصات هتل می تواند به راحتی مشکل گم شدن شما در شهر را حل نماید و از مشکلات جدی مانند کلاهبرداری احتمالی دریافت هزینه مضاعف و از صرف وقت اضافه جلوگیری کند.

 

Comments  

 
0 #2 me 1394-06-11 21:33
:lol:
Quote
 
 
+5 #1 mohammad 1359 1393-02-19 13:54
در ضمن این هم توجه کنید بهیچ عنوان سوار جت اسکی نشید من 3800دلار دادم خدا رو شکر که با پول حل شد ولی سوار نشید چون مردم خنده رو ولی پول پرستی دارند
Quote
 

افزودن کامنت


Security code
کد جدید

صفحه شما : تور تایلند بانکوک 10 نکته مهم در بانکوک
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست