فعاليت اولين و بزرگترين پارك آبي اروپا و تركيه در آنتالیا

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 

 

فعاليت اولين و بزرگترين پارك آبي اروپا و تركيه در آنتالیا

 

كار ساخت اين پارك آبي كه در بخش" تورك لر" آلانيا از متروپول آنتاليا از ناحيه آق دنيز  ميباشد از دو سال گذشته آغاز شد.

فاز اول آن سال 2009 تمام شده بود اما امسال كل پارك دريايي افتتاح شد.براي ساخت اين مجموعه آبي 15 ميليون يورو هزينه شده و تنها دو نمونه از اين پارك آبي در آمريكا و يك نمونه آن در ژاپن وجود دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یکی از استخرهای مجموعه

 

 

اولين پارك آبي تركيه و اروپا كه به لحاظ بزرگي در دنيا رتبه سوم و در اروپا رتبه اول را داراست فصل جديد فعاليت خود را آغاز كرد. سيآلانيا در زميني به وسعت ٥٤ هزار متر مربع ساخته شده است و در آن ۱٥ استخر بزرگ با ۳۰ هزار مترمربع مساحت وجود دارد. يكي از استخرها را در شكل ميبينيد.

۱۱ دلفين، ۳ فك و ٤ كوسه در حوضهاي اين پارك آبي به چشم مي خورند. علاوه بر اين، صدها ماهي نيز در حوض آكواريوم بزرگ اين مجموعه وجود دارند. روزانه 2 سئانس نمايش دلفين و فوك وجود دارد.

 

همچنين در اين پارك به درمان كودكان اوتيستيك توسط چهار دلفين  چهار تراپيست و چهار مربي پرداخته ميشود.اين دوره درماني 10 روز و روزانه هر نوبت به مدت نيم ساعت است . در اين روش درماني كودكان پس از مدتي شنا با دلفينها انرژي ثبت گرفته و اين انرژي جوانب ناخوشايند بيماري را به حداقل ميرساند.

از قسمتهاي ديگر اين پارك دريايي زيبا كه تماشاگر زيادي دارد حوض مربوط به كوسه ماهي ها و ماهيهاي مانتا ميباشد.

افراد در اين حوضها ميتوانند شنا هم بكنند. بليط اين پارك دريايي بصورت U-ALL بوده و تمام امکانات ونوشیدنیها  و خوراك رايگان است. سال قبل صدها نفر از ساير كشورهاي اروپايي براي تراپي كودكانشان از اين پارك ديدن كردند. اين پارك زمستانها نيز باز است.

براي ساخت اين مجموعه آبي 15 ميليون يورو هزينه شده و تنها دو نمونه از اين پارك آبي در آمريكا و يك نمونه آن در ژاپن وجود دارد.

اين پارك آبي منحصر به فرد، نظيري در اروپا  ندارد. پارك آبي با آنچه به عنوان مركز نمايش پستانداران دريايي شناخته ميشود و بزرگترين آن در اروپا در گلدن هورن استانبول است متفاوت است.

بر اساس مطالعات پزشكي، دلفين ها مي توانند در تسكين برخي بيماريها سهم داشته باشند. به همين دليل از هم اكنون رزرو وقت براي اين پارك آبي از نقاط مختلف اروپا آغاز شده است.

افزودن کامنت


Security code
کد جدید

 
صفحه شما : اخبار اخبار فعاليت اولين و بزرگترين پارك آبي اروپا و تركيه در آنتالیا
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست